چگونه دمای یخچال سامسونگ را تنظیم کنیم؟

پر بازدید ترین ها

چگونه دمای یخچال سامسونگ را تنظیم کنیم؟

چگونه دمای یخچال سامسونگ را تنظیم کنیم؟

تنظیم دمای یخچال یک امر مهم می‌باشد که در عمر مواد غذایی درون یخچال تاثیر گذار است، اگر کم باشد مواد غذایی یخ میزند و اگر زیاد باشد مواد غذایی فاسد می‌شود. این در حالی است که هنوز خیلی از کاربران کار با یخچال را بلد نیستند و یا نمی‌دانند چه دمایی برای یخچال مناسب است. بنا به درخواست کاربران و سوالات زیادی که در این باره پرسیده شد این مقاله از ریک سرویس را به این موضوع اختصاص دادیم. شرکت های یخچال معمولا دمای مناسب هر یخچال را در دفترچه راهنما مینویسند و به راحتی قابل دسترس است.

تعمیر تخصصی یخچال فریزر

اما تنظیم نبودن دمای یخچال مشکل دیگری نیز به وجود می آورد آن هم اینکه باعث می‌شود کمپرسور یخچال سخت کار کند و این در دراز مدت باعث خراب شدن کمپرسور یخچال و در نتیجه هزینه های تعمیر کمپرسور می‌شود. همانطور که میدانید دمای یخچال در فصل سرما از فصل گرما متفاوت است . پس با ما در این مقاله از ریک سرویس همراه باشید.

مطلب مرتبط : غیر فعال کردن یخساز یخچال جنرال الکتریک

تنظیم دمای یخچال چه اهمیتی دارد؟

بنا به گفته ی متخصصان صنایع غذایی تنظیم بودن دمای یخچال از رشد باکتری ها و فساد مواد غذایی جلوگیری می‌کند. به نقل از متخصصان دمای مناسب برای جلوگیری از رشد باکتری ها بین 0 تا 4 درجه سانتیگراد می‌باشد. همچنین برای نگه داری مواد غذایی شیوه  یچیدن آن ها در یخچال نیز مهم است.

آلوده ترین جای یخچال کجاست؟ بنا به گفته های متخصصان آلوده ترین جای یخچال جامیوه ای هاست.
چنانچه میوه و سبزی های نشسته در جامیوه ای ها قرار دهیم شرایط را برای رشد باکتری ها فراهم می‌کنیم.

مطلب مرتبط : ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک

تنظیم دمای یخچال سامسونگ

بنا به نوشته های وبسایت رسمی سامسونگ بهترین دما برای یخچال سامسونگ 3 درجه سانتیگراد و بهترین دما برای فریزر سامسونگ منفی 19 (19-) درجه سانتی گراد می‌باشد. و همچنین سامسونگ پیشنهاد کرده است که یخچال فریزر خود را بین 10 تا 15 سانتی متر از دیوار فاصله دهید تا بهتر کار کند و عمر دستگاه بالاتر برود.

تنظیم دمای یخچال معمولی سامسونگ

منظور از یخچال های معمولی سامسونگ، یخچال های سامسونگی است که فقط یک درجه برای تنظیم دما دارند. برای تنظیم دمای این مدل یخچال سامسونگ ابتدا درب یخچال را باز کرده و سپس کلید تنظیم دمای یخچال را بیابید حالا با استفاده از آن دمای یخچال را روی 2 و با 3 و یا 4 قرار دهید (بهتر است روی 3 درجه قرار دهید).

مطلب مرتبط : تعمیر یخچال سامسونگ

تنظیم دمای یخچال دیجیتالی سامسونگ

اگر درجه ی تنظیم دما جلوی یخچال قرار دارد باید اول قفل تنظیم دمما را باز کنید و سپس دما را تنظیم کنید. برای باز کردن قفل کلین UNLOCK را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا علامت قفل روی lcd باز شود. سپس با دکمه ی Cooling temperature یا Refrigerator temperature دمای یخچال را تنظیم کنید.

کاربران گرامی ریک سرویس اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفا نظر خود را ثبت کنید. با تشکر

  • مفید بودن
  • کارایی
  • راضی بودن
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.43 (21 رای)
نوشتهٔ پیشین
غیر فعال کردن یخساز یخچال جنرال الکتریک
نوشتهٔ بعدی
چگونه درب یخچال را جدا کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست