تعمیر یکسره کار کردن یخچال

مقالات

تعمیر یک سره کار کردن یخچال

تعمیر یک سره کار کردن یخچال

چرا یخچال ها یکسره کار میکنند؟
چرا یخچال بدون استراحت و ۲۴ ساعته کار میکند؟
چرا یخچال ما یکسره روشن است؟

 این ها سوال هایی است که ممکن است برای شما پیش بیاید.

ما امروز در مطلب تعمیر یکسره کار کردن یخچال از ریک سرویس به این سوال شما پاسخ می دهیم. پس با ما در مقاله ی یکسره کار کردن یخچال همراه باشید.

تعمیر یکسره کار کردن یخچال

احتمالا شما نیز مشاهده کرده اید که یخچال شما یکسره کار میکند و توقف ندارد و به احتمال زیاد از این موضوع نگران شده اید.
دلایل این اتفاق در زیر ذکر شده است.

مطلب مزتبط : ارور 84E یخچال سامسونگ

دلایل یکسره کار کردن یخچال و فریزر

  •  ممکن است کمپرسور یخچال ایراد داشته باشد.
  • و یا ممکن است ترموستات یخچال دارای عیب داشته باشد.
  • ممکن است گاز یخچال مشکل داشته باشد.
  • یا اینکه قطعات دیفراست(یخ زدایی) مشکل دارند. (فرآیند دیفراست هر 45 دقیقه الی 1 ساعت یک بار انجام می شود)

ریک سرویس این مشکل و نظیر آن را حل می کند.

کمپرسور چگونه باعث یکسره کار کردن یخچال می شود؟

خب باید به این نکته توجه کرد که کمپرسور یا موتور یخچال قلب تپنده یخچال است. کمپرسور گاز یخچال را در طی یک فرآیندی به سرما تبدیل می کند. پس اگر کمپرسور نتواند سرمای لازم برای یخچال را تامین کند، ترموستات یا اتومات کننده جریان برق دمای مورد نظر خود را از سنسور دریافت نمی کند. پس در نتیجه برق کمپرسور را قطع نمی نماید و سبب می شود که یخچال یکسره کار کند.

همچنین دلیل دوم نیز این است که کمپرسور یا موتور اهم(جریان برق) زیادی به طرف خود می کشد و این سبب می شود که یخچال یکسره کار کند. متوجه شدن ایراد داشتن کمپرسور فقط توسط  تکنیسین تعمیر یخچال فریزر انجام می شود. پس از اطمینان از وجود مشکل در کمپرسور، باید کمپرسور را تعویض کنید. چون تعمیر آن به صرفه نیست و هیچ اطمینانی از مدت زمانی که سالم کار کند وجود ندارد.

مطلب مرتبط : دمای مناسب یخچال

ترموسات چگونه باعث یکسره کار کردن یخچال می شود؟

ترموستات یخچال قطعه ای مکانیکی است که دمای داخل یخچال را طبق درجه ای خاص تنظیم می کند. هر موقع که بخواهیم دمای یخچال را کم یا زیاد کنیم باید از درجه چرخان ترموستات استفاده نماییم. البته در یخچال های جدید ترموستات وجود ندارد و به صورت دیجیتالی و هوشمند توسط سنسورهای خاص تنظیم می شود.

وقتی سنسور ترموستات دمای مناسب را تشخیص دهد، برق کمپرسور را قطع می نماید. در این صورت یخچال خاموش می شود.(البته از نظر سرماسازی و نه از مورد برق کلی). حالا اگر مشکلی برای ترموستات پیش آید که دمای یخچال را نتواند تشخیص دهد، دستور قطع برق را به کمپرسور نمی دهد و نتیجه آن یکسره کار کردن یخچال می باشد.

مطلب مرتبط : تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر یکسره کار کردن یخچال

کاربران گرامی توجه کنید که تعمیر این مشکل نیازمند متخصصین تعمیر یخچال می باشد. اما در صورتی که خودتان دانش فنی کافی دارید، ترموستات را می توانید خودتان تعویض کنید. در صورتی هم که چنین تخصصی ندارید تنها کافی است با تعمیرگاه یخچال ریک سرویس تماس بگیرید. ما مشکل شما را به صورت کلی و تضمینی با ضمانت کتبی برطرف می کنیم. شماره تماس ما 02144362819 می باشد. همچنین می تواند سوالات و مشکلات خود را با شماره تماس 09122683301 در میان بگذارید.

به زودی آموزش تعویض ترموستات نیز در این مقاله قرار داده می شود.

گاز یخچال چگونه باعث یکسره کار کردن یخچال می شود؟

گاز یخچال یکی از علت های رایج یکسره کار کردن یخچال فریزرها و ساید بای سایدها می باشد. اگر یخچال نشتی گاز داشته باشد یا گاز یخچال به مرور زمان کم شده باشد باعث می شود تا کمپرسور یخچال نتواند طی فرآیند خنک سازی، دمای تنظیم شده را به یخچال بدهد.

در این صورت یخچال به صورت یکسره کار میکند. اگر یخچال طول عمر بالای 10 سال داشته باشد احتمال اینکه مشکل از گاز دستگاه باشد بسیار بالا می باشد. در این حالت با شارژ گاز یخچال مشکل برطرف می گردد.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست