معنی گزینه های صفحه نمایش ساید بای ساید

مقالات

معنی گزینه های صفحه نمایش ساید بای ساید

در یخچال فریزر ها و ساید بای ساید های امروزی، صفحه نمایش روی درب یخچال و یا فریزر وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان تنظیمات یخچال فریزر را تغییر داد. روی این صفحه نمایش آیتم هایی برای تنظیمات مربوط به آبسردکن، یخساز، تنظیم دما و… وجود دارد.

حال ممکن است برای شما هم جالب باشد که معنا و مفهوم هر یک از گزینه ها و دکمه های صفحه نمایش یخچال را بدانید. اگر شما نیز می‌خواهید معنای آآیتم های LCD یخچال را بدانید، با ریک سرویس در این مقاله همراه باشید…

معنی گزینه های صفحه نمایش ساید بای ساید


معنی گزینه های صفحه نمایش ساید بای ساید

در این مقسمت برخی از مهم ترین گزینه های صفحه نمایش یخچال را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

معنی گزینه های صفحه نمایش ساید بای ساید

Freezer set

با استفاده از این گزینه می‌توانید دمای فریزر را تنظیم نمایید. اگر نمی‌دانید دمای فریزر باید جقدر باشد می‌تواید مقاله ی دمای مناسب یخچال را مطالعه نمایید.

Super freezer

  این گزینه در برخی از یخچال فریزر ها نظیر یخچال سامسونگ، با نام Power Freezer مشخص شده است. کاربرد این دکمه برای تسریع در سرماسازی فریزر می‌باشد. معمولاً شرکت های سازنده ی یخچال فریزر، می‌گویند که با انتخاب این گزینه مواد غذایی که در فریزر قرار می‌دهید در 2 ساعت یخ می‌زند.

fridge

  این گزینه برای تنظیم دمای یخچال به کار می‌رود. در برخی از یخچال فریزر ها با نام Refrigerator Set نیز ممکن است قرار داده شده باشد. اما در بسیاری از مدل های یخچال فریزر با نام fridge شناخته می‌شود.

Ice type

 با استفاده از این گزینه می‌توانید نوع یخی که از یخساز یخچال خارج می‌شود را تعیین کنید. معمولا این گزینه دارای 2 حالت می‌باشد، یخ خورد شده و یا یخ قالبی که می‌توانید بر اساس نیاز خود، یکی را انتخاب نمایید.

Filter

 این گزینه در یخچال فریزر های سامسونگ با رنگ قرمز و یا سبز مشخص می‌کند که فیلتر آب یخچال نیاز به تعویض دارد و یا خیر، اما در برخی دیگر مانند یخچال های LG با عدد نمایش می‌دهد که چند ماه مانده به اتمام فیلتر آب یخچال. ( چگونه فیلتر ساید بای ساید را تعویض کنیم؟ )

Fresh air filter

 از آنجا که شما مواد غذایی جدید را در یخچال قرار می‌دهید و یا درب یخچال را باز و بسته می‌کنید، هوای داخل یخچال به سرعت نامطلوب می‌شود. این گزینه در یخچال فریزر های امروزی دارای 2 حالت می‌باشد : Auto و Power که در حالت Auto یعنی فیلتر هوای یخچال به مدت 10 دقیقه فعالیت می‌کند و 110 دقیقه خاموش می‌ماند. اما در حالت Power، زمان فعالیت این فیلتر بیشتر خواهد شد.

Ice plus

زمانی که می‌خواهید میزان یخ بیشتری داشته باشید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. معمولاً زمان مهمانی ها که نیاز به یخ بیشتر می‌باشد، این گزینه کاربرد زیادی دارد.

Ice maker lock

با استفاده از این گزینه می‌توانید یخساز یخچال را فعال و یا غیر فعال نمایید، در حالت Lock یعنی یخساز یخچال را غیرفعال کرده اید. معمولا برای جلوگیری از دسترسی کودکان و یا در زمان تمیز کردن پدال یخساز، این گزینه کاربرد دارد.

مطلب پیشنهادی : چگونه درب یخچال را قفل کنیم؟

Lock

این گزینه نیز برای جلوگیری از دسترسی کودکان به تنظیمات یخچال و قفل کودک می‌باشد که در برخی از یخچال فریزر ها نیز با کلمه ی Child Lock نمایش داده می‌شود.

مطلب پیشنهادی : چگونه درب یخچال را قفل کنیم؟

Alarm door

اگر این گزینه را فعال کنید، در صورت باز بودن درب یخچال در مدت طولانی، یخچال با صدای بوق به شما هشدار می‌دهد و چنانچه این گزینه را خاموش کنید، دیگر با باز مانن درب یخچال، هشدار بوق به صدا در نمی‌آید.

Power cool

این گزینه برای تسریع در سرماسازی داخل یخچال به کار می‌رود. با فعال کردن این گزینه، دمای داخل یخچال زود تر از حد معمول، سرد می‌شود.

Lighting

این گزینه همانطور که از نامش پیداست، برای روشن و خاموش کردن لامپ LED بخش آبسردکن و یخساز یخچال به کار می‌رود.

Sleep

اگر می‌خواهید بخوابید و صدای یخچال فریزر برای شما آزار دهنده است، می‌توانید این گزینه را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه، یخچال برای مدت 12 ساعت فعالیت نمی‌کند و پس از آن دوباره شروع به فعالیت می‌کند. در این مدت سرمای داخل یخچال از بین نمی‌رود.

Water/ice

در یخچال فریزر هایی که تنها 1 خروجی برای یخ و آب وجود دارد، با این گزینه می‌توانید مشخص کنید که در حال حاضر از خروجی یخچال، آب خارج شود یا یخ.

Display off mode

این گزینه در بسیاری از مدل های ساید بای ساید وجود ندارد. اما اگر در یخچال شما این گزینه وجود دارد برای خاموش و روشن کردن صفحه نمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Vacation

زمانی که می‌خواهید به مسافرت طولانی بروید، می‌توانید این گزینه را فعال نمایید تا در مصرف برق صرفه جویی نمایید.

معنی گزینه های صفحه نمایش ساید بای ساید


تماس با ریک سرویس

چنانچه نیاز به تعمیر یخچال داشتید، می‌توانید همه روزه حتی روز های تعطیل، از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن، تگنسین تعمیرکار را به محل شما اعزام کنیم. همچنین لازم به ذکر است که تمام تعمیرات ریک سرویس دارای 1 سال گارانتی می‌باشد.

آدرس : 
تهران، دریاچه چیتگر، بلوار کوهک، مجتمع تجاری طوبی، طبقه 2، راهرو G، واحد 414

تلفن ها :

قیمت روز انواع ساید بای ساید

معنی گزینه های صفحه نمایش ساید بای ساید

, , , , , , , , ,

نظرات کاربران

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • حسام
    1400-03-14 10:00

    سلام چرا در کشور ما هیچوقت تعمیرکار ماهر نداشتیم و نداریم؟؟!!!!!!!!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست