فریزر خنکه ولی یخچال گرمه

مقالات

فریزر خنکه ولی یخچال گرمه

فریزر خنکه ولی یخچال گرمه

تقریبا همه افراد در منزل و محل کار خود از یخچال فریزر ها استفاده می‌کنند و دیگر دوره ی استفاده از یخچال های جدا و فریزر های جدا گذشته است. این یخچال فریزر ها و یا ساید بای ساید ها به طور هماهنگ کار می‌کنند، اما گاهی ممکن است پیش بیاید که قسمت فریزر به درستی کار کند و به خوبی خنک می‌کند اما در قسمت یخچال به خوبی سرما تولید نمی‌شود و داخل یخچال گرم است.

در این گونه موقع افراد بسیار نگران می‌شوند و فورا به دنبال یک مرکز قابل اطمینان و با تجربه می‌گردند که تعمیر یخچال خود را به آنها بسپارند، از طرفی نیز جابجایی یخچال دشوار است و همچنان افراد تمایل دارند که یخچالشان زودتر تعمیر گردد تا مواد غذایی فاسد نشود.

چرا یخچال گرم است ولی فریزر خنک است؟

در ادامه به بررسی برخی علت های این امر می‌پردازیم:

1 – یخ زدن لوله های تبخیر کننده :

در روز چند مرتبه سیستم گرم کننده کار می‌کند تا تمام یخ زدگی های روی لوله های تبخیر کننده را آب کند. حال فرض کنید که این سیستم گرم کننده به هر دلیلی خراب شده و دیگر یخ زدگی های روی لوله آب نمی‌شود، این امر باعث بسته شدن لوله ها گشته و جریان هوا به سختی از این لوله ها عبور می‌کند و در نهایت این امر سبب گرم شدن یخچال می‌شود.

2 – ایراد در موتور فن تبخیر کننده :

این قسمت یعنی موتور فن تبخیر کننده سرما را از لوله های تبخیر کننده گرفته و در سراسر یخچال و فریزر پخش می‌کند، در صورت خراب شدن موتور فن تبخیر کننده ، فریزر و یا یخچال به خوبی سرد نمی‌شود.

3 – ایراد در مجموعه کنترل دمپر :

کنترل دمپر چیست؟ این قسمت باز و بسته می‌شود و مقدار مناسبی از سرما را در یخچال پخش می‌کند، واضح است که اگر به درستی باز و بسته نشود سرما به درستی وارد یخچال نمی‌شود.

4 – ایراد در ترمیستور برقی :

ترمیستور برقی چیست؟
این قسمت دمای یخچال را اندازه گرفته و آن را به صفحه کنترل یخچال میفرستد. حالا صفحه کنترل، بر اساس دمایی که از ترمیستور دریافت می‌کند، برق مورد نیاز را به کمپرسور و یا موتور می‌فرستد.
در صورت ایراد در قسمت ترمیستور برق موتور و یا کمپرسور به درستی و در مواقع حساس کار نمی‌کند.

با ما همراه باشید، به زودی آموزش تعویض ترمیستور برقی را در این وبسایت قرار می‌دهیم.

5 – صفحه کنترل :

در قسمت قبل گفتیم که صفحه کنترل ، برق مورد برای کمپرسور را مشخص می‌کند، حال اگر درجه حرارت صفحه کنترل خراب باشد باعث درست کار نکردن یخچال شده و در نهایت سبب گرم شدن یخچال می‌شود.

6 – صفحه کنترل اصلی :

البته این نکته را ذکر کنیم که احتمال خیلی پایینی وجود دارد که صفحه کنترل اصلی یخچال خراب شده باشد اما باز هم ممکن است علت گرم شدن یخچال خرابی صفحه منترل اصلی یخچال باشد.

7 – ایراد در صفحه کنترل یخ زدا :

این قسمت از یخچال مشخص می‌کند که عمل یخ زدایی در چه بازه زمانی انجام شود،اگر صفحه کنترل یخ زدا خراب باشد یخچال یخ زدایی از روی لوله های تبخیر را انجام نمی‌دهد و باعث گرمای یخچال می‌شود.

این ها فقط برخی از علل گرم شدن یخچال می‌باشد.
برای عیب یابی دقیق یخچال و ساید بای ساید با ما تماس بگیرید.

 


ریک سرویس با بیش از 25 سال تجربه در خدمات شماست، خدمات ریک سرویس دارای 18 ماه گارانتی می‌باشد، پس از تماس شما متخصصین ما حداکثر تا 1 ساعت در محل حاضر شده و یخچال را در محل تعمیر می‌کنند:

19 28 36 44 021
5465 583 0912

, , , , ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست