چگونه ماندگاری مواد غذایی در یخچال را زیاد کنیم؟

مقالات

چگونه ماندگاری مواد غذایی در یخچال را زیاد کنیم؟

یخچال فریزر ها و ساید بای ساید های امروزی، مواد غذایی را بهتر نگهداری می‌کنند و شما می‌توانید آنها را برای مدت طولانی تری نگهداری کنید. هرچند که ما در ادامه ی این مقاله به شما نحوه افزایش ماندگاری مواد غذایی در یخچال را آموزش می‌دهیم و شما می‌توانید این کار را در یخچال های قدیمی و جدید انجام دهید.

همانطور که می‌دانید افزایش ماندگاری مواد غذایی در یخچال سبب کاهش هزینه می‌شود و شما می‌توانید مواد غذایی را برای مدت بیشتری نگهداری کنید.

البته که همه مواد غذایی تاریخ مصرف دارند و شما باید حداکثر تا آن تاریخ، آن مواد غذایی را استفاده کنید. اما راهکار هایی برای اینکه بتوانید مواد غذایی مانند شیر، گوشت، مرغ و ماهی و… را بیشتر در یخچال قرار دهید وجود دارد. به عنوان مثال شما باید مواد غذایی پروتئینی مانند گوشت، سوسیس، کالباس و… را در قسمتی از یخچال که سرمای بیشتری دارد نگهداری ککنید.

نکتهغذا های پخته شده را اگر می‌خواهید بیشتر از 4 روزنگهداری کنید بهتر است آن را در فریزر نگهداری کنید و همچنین قبل از مصرف از سالم بودن آن مطمئن شوید. در صورتی که مواد غذایی بو می‌داد بهتر است از مصرف آن خودداری کنید.

چگونه ماندگاری مواد غذایی در یخچال را زیاد کنیم؟


نگهداری شیر و ماست و لبنیات

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که شیر یا سایر لبنیات در یخچال، قبل از پایان تاریخ مصرفشان، ترش شده است. اگر شما فرض می‌کنید که لبنیات را در یخچل قرار دهید می‌توانید تا زمان تمام شدن آن را استفاده کنید سخت در اشتباه هستید.

همانطور که در مقاله ی چگونه یخچال مرتبی داشته باشیم؟ نیز گفتیم، تمام بخش های یخچال دمای یکسانی ندارند و برخی از نقاط و طبقات یخچال خنک تر است، به عنوان مثا بخش های عقبی و پشتی یخچال خنک تر است و بهتر است که لبنیات را در قسمت های پشتی و عقب تر یخچال قرار دهید، این در حالی است که بیشتر ما شیر را در درب یخچال قرار می‌دهیم!

علاوه بر اینکه قسمت های جلویی و درب یخچال نسبت به پشت یخچال دمای بالاتری دارند، در هنگام باز و بسته کردن درب یخچال نیز مواد غذایی که در جلوی یخچال قرار دارند بیشتر در معرض گرمای بیرون قرار می‌گیرند. بنابراین با قرار دادن شیر و لبنیات در قسمت های عقبی یخچال می‌توانید مدت بیشتری آنخا را نگهداری کنید.

اما به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم که شیر و لبنیات را قبل از اتمام تاریخ مصرفشان، استفاده کنید و همچنین قبل از مصرف با بو کردن از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.


نگهداری پنیر در یخچال

برای نگهداری پنیر در یخچال آن را از پلاستیکی که در آن قرار دارد خارج کنید و در ظرف در بسته ای که دارای مقداری آب پنیر است نگهداری کنید. همچنین بهتر است پنیر را نیز مانند شیر در قسمت عقب تر یخچال قرار دهید تا خنک بماند.

همچنین نگهداری پنیر در دمای -4 درجه سانتی گراد می‌تواد به تازه تر ماندن پنیر کمک کند.

همچنین قبل از مطرف پنیر را مشاهده کنید، اگر بافت پنیر خشک شده بود و یا تغییر کرده بود آن را مصرف نکنید و دور بریزید.

چگونه ماندگاری مواد غذایی در یخچال را زیاد کنیم؟


نگهداری رب گوجه در یخچال

وقتی یک قوطی رب گوجه را باز می‌کنید قطعاً همه ی آن را در یک وعده استفاده نمی‌کنید و می‌خواهید آن را برای مدتی در یخچال نگهداری کنید و در طول زمان درچندین روز از آن استفاده کنید. بهترین کار برای نگهداری از رب گوجه در یخچال این است که یک لایه روغن روی آن قرار دهید، با این کار ماندگاری رب گوجه بیشتر می‌شود.

وقتی می‌خواهید مجدد از رب استفاده کنید، روغن را کنار بزنید و از رب استفاده کنید و پس از مصرف مجدد روی رب را با رغن بپوشانید.

چنانچه در هنگام استفاده از رب گوجه متوجه شدید که در لبه های قوطی رب، مقداری رب سیاه شده و خشک شده قرار دارد، بهتر است با دستمال کاغذی آن ها را پاک کنید، و همچنین در هنگام استفاده حتماً توجه کنید که قاشق شما با این رب های خشک و سیاه شده برخورد نکند.


نگهداری گوشت در یخچال

گوشت پخته شده معمولا بعد از 3 الی 5 روز در یخچال فاسد می‌شود و باید آن را دور بریزیدف همچنین گوشت خام را نیز بهتر است حداکثر 2 روز در یخچال نگهداری کنید و اگر مقدار آن زیاد است و می‌خواهید آن را برای مدت زیادی نگهداری کنید باید آن را در فریزر قرار دهید.

بنابراین گوشت پخته شده را حداکثر 3 الی 5 روز در یخچال و چند ماه در فریزر می‌توان نگهداری کرد. همچنین گوشت کنسرو شده را تا 2 سال می‌تواند در یخچال نگهداری کرد.

همچنین ماهی را نیز اگر نمی‌خواهید همان روز استفاده کنید بهتر است به همان طورت و پاک نشده در فریزر قرار دهید و در هنگام مصرف آن را از فریزر خارج کنید تا یخ آن باز شده و سپس آن را پاک کنید و مصرف کنید.

چگونه ماندگاری مواد غذایی در یخچال را زیاد کنیم؟


نگهداری تخم مرغ در یخچال

تخم مرغ نیز باید در قسمت های عقبی یخچال قرار گیرد اما بیشتر ما آن را در درب یخچال و یا نزدیک درب یخچال قرار می‌دهیم. بنابراین اگر می‌خواهید تخم مرغ را بیشتر در یخچال قرار دهید آن را دور از درب یخچال قرار دهید.

همچنین به تاریخ مصرف آن نیز توجه کنید.

همچنین اگر غذایی دارید که در آن از تخم مرغ استفاده شده و آن غذا برای مدت چند ساعت بیرون از یخچال بوده، آن را دور بریزید و مصرف نکنید. و این گونه غذا ها را در یخچال نگهداری کنید.


نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال

همه یخچال فریزر ها دارای کشو هایی برای جامیوه ای هستند.

میوه و سبزیجات را بشویید و سپس بگذارید تا به خوبی آبکشی شوند و آب روی سطح آنها باقی نماند، سپس آنها را در جامیوه ای یخچال قرار دهید.

همچنین کاهو و سبزیجات را نیز بشویید و سپس آنها در یک دستمال حوله ای بپیچید و در کشو های یخچال قرار دهید.

چگونه ماندگاری مواد غذایی در یخچال را زیاد کنیم؟


تعمیر انواع یخچال

یخچال فریزر یکی از مهم ترین وسایل در خانه ها هستند و در صورت خراب شدن، شما نمی‌توانید مواد غذایی خود را نگهداری کنید.

چنانچه برای یخچال فریزر شما مشکلی به وجود آمد می‌توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 سب با ما تماس بگیرید تا در زمان دلخواه شما، تکنسین مربوطه را به محل شما اعزام کنیم:

  • 18 ماه ضمانت کتبی تعمیرات
  • تعمیرا در محل و بدون نیاز به جابجایی یخچال
  • تعمیرات در کمتر از 1 ساعت
  • دارای بیش از 25 سال تجربه
  • عیب یابی سریع و دقیق یخچال فریزر
  • تعمیر برد یخچال به صورت کاملاً تخصصی
  • هزینه پایین
  • و…

65 53 76 44 021
19 28 36 44 021
5465 583 0912

تهران، دریاچه چیتگر، بلوار کوهک، مجتمع تجاری طوبی، طبقه 2، راهرو G، واحد 414

قیمت روز انواع ساید بای ساید

چگونه ماندگاری مواد غذایی در یخچال را زیاد کنیم؟

, , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست