تعمیر برد یخچال فریجیدر

آخرین مطالب

Spread the love

تعمیر برد یخچال فریجیدر (Frigidaire) یکی از خدمات مهم شرکت تعمیرات یخچال ریک سرویس می باشد. اگر برد الکترونیکی یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما خراب شده است و یخچال کار نمی کند پیشنهاد می کنیم از خدمات تعمیر برد یخچال شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

تعمیر برد یخچال فریجیدر

برد الکترونیکی یخچال فریجیدر

یخچال آمریکایی Frigidaire یکی از بهترین و بادوام ترین یخچال ها در بین تمام برندهای یخچال می باشد. یخچال فریزر و ساید بای ساید فریجیدر برای کنترل کامل یخچال از برد الکترونیکی استفاده می کند.

برد الکترونیکی یخچال فریجیدر که عکس آن را در زیر می بینید به ندرت خراب یا معیوب می شود. اما شرایطی وجود دارد که باعث می شود برد الکترونیکی یخچال فریجیدر دچار مشکل گردد.

برد الکترونیکی یخچال فریجیدر

وظیفه برد الکترونیکی در یخچال چیست؟

برد الکترونیکی تمام فعالیت ها و کارهایی که یخچال قرار است انجام دهد را مدیریت می کند. برد الکترونیکی دستور روشن شدن موتور یا کمپرسور یخچال را می دهد. برد الکترونیکی تنظیمات مربوط به دمای یخچال را ذخیره می کند و طبق آن یخچال سرما را تولید می کند.

تمام فعالیت های یخچال زیر نظر برد الکترونیکی اصلی دستگاه می باشد.

در یخچال فریجیدر دو عدد برد الکترونیکی وجود دارد:

 • برد الکترونیکی اصلی
 • برد الکترونیکی نمایشگر یا دیسپلی

وظیفه برد الکترونیکی دیسپلی یا نمایشگر تنها نمایش ارورها یا کدخطاها و نمایش دمای یخچال می باشد.

علت خرابی برد یخچال فریجیدر

از جمله رایج ترین دلایل و علت های خرابی  برد الکترونیکی یخچال فریزر و ساید بای ساید فریجیدر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • طول عمر بالای دستگاه
 • نوسانات شدید برق
 • ضربه خوردگی
 • اتصالات داخلی یخچال

طول عمر بالای دستگاه

هر وسیله برقی با گذشت زمان زیاد و کارکردن مداوم امکان دارد دچار نقص فنی شود و خراب گردد. برد الکترونیکی یخچال فریجیدر نیز با گذشت زمان حداقل 10 سال در معرض آسیب قرار می گیرد.

یکی از ساده ترین حالت ها این است که خازن های برد الکترونیکی باد می کنند و لازم است خازن ها تعویض شوند.

نوسانات شدید برق

پیشنهاد می کنیم حتما از محافظ برق برای یخچال خود استفاده کنید. زیرا برد الکترونیکی یخچال در برابر نوسانات شدید برق ضعیف می باشد و زود دچار خرابی می شود.

نوسانات شدید برق در بعضی مواقع باعث می شود حتی برد تعمیر نگردد و حتما باید برد جدید تعویض گردد. اما همیشه یادتان باشد اول به فکر تعمیر برد باشید سپس تعویض برد الکترونیکی.

ضربه خوردگی

متاسفانه ضربه خوردگی برد الکترونیکی فریجیدر در اغلب موارد منجربه تعویض برد می شود. زیرا ضربه و آسیب فیزیکی باعث می شود که صفحه اصلی برد آسیب ببینید.

اتصالات داخلی یخچال

اگر قطعه ای از یخچال فریجیدر خراب شده باشد بهتر است که حتما تکنیسین تعمیر یخچال فریجیدر آن را بررسی و تعمیر نماید. زیرا هرگونه اشتباه بستن سیم ها باعث اتصال در برد الکترونیکی می شود و باعث می شود برد الکترونیکی بسوزد.

ارور یا کد خطا وجود مشکل در برد الکترونیکی یخچال فریجیدر

ارور و کد خطا یخچال فریجیدر

یخچال فریجیدر برای نشان دادن مشکل برد الکترونیکی از ارور یا کد خطا مخصوص استفاده می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کد خطا یا ارور یخچال فریجیدر بر روی همین لینک کلیک کنید.

ارور SY CE یا SY CF اشاره به وجود مشکل در برد الکترونیکی اصلی دستگاه دارد. زمانی که این ارور را بر روی نمایشگر مشاهده کردید یخچال را از برق بیرون کشیده و با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال فریجیدر تماس بگیرید.

تعمیرات برد یخچال فریجیدر در سراسر ایران

اگر برد یخچال فریجیدر شما معیوب شده است و می خواهید تعمیر کنید شرکت ریک سرویس آماده انجام تعمیرات برد یخچال فریجیدر می باشد. ما در سراسر ایران این خدمت ویژه را انجام می دهیم.

تنها کافی است با شماره تلفن 44362819 -021  تماس بگیرید و با کارشناسان شرکت ریک سرویس مشورت کنید.

امتیازات
Overall
5
 • مفید بودن
  (5)
 • کارایی
  (5)
 • راضی بودن
  (5)
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
نوشتهٔ پیشین
ارور و کد خطا یخچال فریجیدر
نوشتهٔ بعدی
یکسره کار کردن یخچال فریجیدر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست