سنسور یخچال چیست؟

پر بازدید ترین ها

سنسور یخچال چیست؟

در یخچال فریزر ها و یا ساید بای ساید های جدید سنسور هایی وجود دارد. سنسور های NTC سنسور هایی هستند که در یخچال فریزر ها از آنها استفاده می‌شود. واژه ی NTC برگرفته از 3 واژه ی NEGATIVE TEMPERATURE COEFFICIENT می‌باشد. به صورت بین المللی به آنها سنسور یخچال گفته می‌شود. که در یخچال های جید تر وجود دارد

ضریب هدایت این ترمستور ها با افزایش دما ، زیاد می‌شود. این بدان معناست که افزایش دما سبب کاهش مقاومت الکتریکی آنها می‌شود.

سنسور یخچال یا ترمیستور چیست؟

نوع دیگری از سنسور ها وجود دارد به نام PTC که دقیقاً برعکس نوع NTC می‌باشد، یعنی در سنسور های PTC با افزایش دما، مقاومت الکتریکی کاهش می‌یابد.

مواد تشکیل دهنده ی ترمیتور ها،نیمه هادی ها هستند که در صورت تغییر دما، مقاومت آنها نیز تغییر می‌کند. پس در این صورت وجود یک سنسور در یخچال فریزر الزامیست که تغییرات دما را به این صورت به برد الکترونیکی یخچال فریزر نشان دهد. حال پردازشگر موجود در برد الکترونیکی یخچال طبق پیام های دریافتی از سنسور می‌تواند به موتور یخچال فرمان دهد که کار کند یا کار نکند.

بنابراین با استفاده از ترمستور یخچال فریزر ها به یخچال فریزر های هوشمند تبدیل شده اند.


سنسور

سنسور وسیله ای است که کمیت های فیزیکی مانند دما و رطوبت و… را به کمیت های الکتریکی تبدیل می‌کند. در واقع سنسور ها تغییرات فیزیکی را دریافت می‌کنند و آنها را به کمیت های الکتریکی یا سیگنال های الکتریکی تبدیل می‌کنند.


کاربرد سنسور در یخچال فریرز

سنسور یخچال یا ترمیستور چیست؟

همانطور که بالاتر نیز گفتیم سنسور باعث می‌شود که دمای یخچال فریزر در دمای مطلوب باقی بماند.

به عنوان مثال فرض کنید شما دمای یخچال را روی 3 درجه قرار داده اید. حال اگر دمای یخچال از 3 درجه فاصله بگیرد، در این صورت سنسور متوجه تغییر دما در یخچال می‌شود و آن را به برد الکترونیکی یخچال گزارش می‌دهد.

برد الکترونیکی یخچال در این مرحله با توجه به گزارشی که از سنسور دریافت کرده است، فرمان شروع به کار و یا قطع فعالیت را به موتور یخچال صادر می‌کند.

به این صورت که اگر دمای یخچال بالا رفته باشد کمپرسور شروع به کار می‌کند تا دمای یخچال را به 3 درجه برساند.

بنابراین با توجه به این مطالب دریافتیم که وجود سنسور در یخچال فریزر های امروزی، حیاتی است و بروز هرگونه ایراد در آن باعث مشکلاتی در یخچال فریزر می‌شود.


اگر سنسور یخچال خراب شود چه می‌شود؟

با توجه به مطالبی که بالاتر گفتیم، خرابی سنسور در یخچال فریزر باعث افزایش و یا کاهش دما در یخچال فریزر می‌شود.

بنابراین اگر متوجه شدید که یخچال شما بش از حد سرد است و یا گرم است ممکن است مشکل از سنسور یخچال شما باشد که باید فوراً آن را تعمیر کنید.

البته این موارد دلایل دیگری نیز می‌تواند داشته باشد که هر یک از آنها را در قسمتی به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دادیم که می‌توانید آنها در لینک های زیر مطالعه نمایید:


تعمیر سنسور یخچال

سنسور یخچال یا ترمیستور چیست؟

سنسور نیز یکی از قطعات حساس در یخچال فریزر می‌باشد که پیشنهاد می‌کنم ار خودتان دانش فنی کافی را ندارید، قسمت های مختلف یخچال را باز و بسته نگگنید زیرا ممکن است به بخش های دیگر یخچال فریزر آسیب برسانید.

برای عیب یابی دقیقی یخچال و تعمیر آن می‌توانید با ما تماس بگیرید تا هرچه سریع تر تکنسین مربوطه را به محل شما اعزام کنیم:

  • 18 ماه گارانتی تعمیرات
  • تعمیر یخچال در زمان و محل دلخواه شما
  • تعمیر یخچال در کمتر از یک ساعت
  • عیب یابی دقیق یخچال
  • پشتیبانی از 8 صبح تا 12 شب
  • دارای بیش از 25 سال تجربه
  • و…

65 53 76 44 021
19 28 36 44 021
5465 583 0912

 

قیمت روز انواع ساید بای ساید

سنسور یخچال چیست؟

  • مفید بودن
  • کارایی
  • راضی بودن
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
نوشتهٔ پیشین
آموزش تمیز کردن کندانسور یخچال
نوشتهٔ بعدی
قیمت موتور یخچال فریجیدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست