علت روشن نشدن لامپ یخچال ویرپول

مقالات

روشن نشدن لامپ یخچال ویرپول (Whirlpool) به چه علتی است؟ چرا لامپ داخل یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول روشن نمی شود. در این مقاله از وب سایت ریک سرویس به صورت کامل با این موضوع آشنا می شوید. با ما همراه باشید.

علت روشن نشدن لامپ یخچال ویرپول

لامپ داخل یخچال ویرپول

یخچال Whirlpool از لامپ 40 وات 220 ولت برای روشنایی داخل یخچال استفاده می نماید.البته در مدل های جدید ساید بای ساید، از لامپ های LED استفاده می نماید. لامپ داخل یخچال برای روشن کردن داخل یخچال استفاده می شود.

زمانی که درب باز می شود لامپ به صورت اتوماتیک روشن می شود. اگر لامپ یا سوئیچ درب مشکلی داشته باشد لامپ روشن نمی شود. در این مقاله شما با تمام علت های روشن نشدن لامپ داخل یخچال ویرپول آشنا می شوید.

دلایل روشن نشدن لامپ داخل یخچال ویرپول Whirlpool

  • سوختن لامپ
  • سوئیچ لامپ
  • سوئیچ درب
  • سوکت لامپ
  • برد الکترونیکی لامپ

سوختن لامپ

سوختن لامپ یکی از رایج ترین علت های خرابی لامپ داخل یخچال ویرپول می باشد. لامپ داخل یخچال بیشتر به خاطر کار کردن زیاد یا طول عمر بالا دچار سوختگی می شود. سوختگی لامپ با سیاه شدن یا خاکستری شدن قسمت از داخل لامپ قابل تشخیص می باشد.

سوئیچ لامپ

سوئیچ لامپ در داخل جعبه لامپ قرار دارد. اگر سوئیچ خراب باشد برق وارد لامپ نمی شود. برای تست سالم بودن سوئیچ لامپ از یک مولتی متر استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم برای این کار از تکنیسین تعمیر یخچال ویرپول کمک بگیرید. زیرا کار فنی می باشد.

سوئیچ درب

زمانی که درب یخچال باز می شود لامپ روشن می شود. در داخل درب یک سوئیچ وجود دارد که تشخیص می دهد درب باز شده است. و این سوئیچ پیغام به برد الکترونیکی اصلی یخچال ارسال می کند و برد الکترونیکی دستور روشن شدن لامپ را صادر می نماید. زمانی که سوئیچ درب ایراد داشته باشد کلا فرآیند گفته شده مختل می شود.

برای تست این مشکل کافی است لامپ را تعویض کنید و درب را باز و بسته کنید اگر لامپ روشن نشد مشکل می تواند از سوئیچ درب باشد که باید تعویض گردد.

سوکت لامپ

منظور از سوکت لامپ همان بخش پایانی لامپ است که بر روی جامپر قرار می گیرد. اگر سوکت ایرادی داشته باشد برق به لامپ نمی رسد و لامپ روشن نخواهد شد.

برد الکترونیکی لامپ

لامپ داخل یخچال در قسمتی که قرار دارد یک برد الکترونیکی کوچک دارد که جریان برق و همچنین دستورات برد الکترونیکی اصلی را اجرا می نماید. خرابی این قطعه باعث می شود لامپ اصلا روشن نشود. برای حل مشکل یا باید برد الکترونیکی لامپ تعمیر گردد یا تعویض گردد. از می خواهید تعمیر کنید پیشنهاد می کنیم از خدمات تعمیر برد یخچال ویرپول شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

, ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست