چگونه یخچال را تراز کنیم

مقالات

چگونه یخچال را تراز کنیم ؟

در این قسمت از مقالات آموزشی تعمیر یخچال وبسایت ریک سرویس، نحوه تراز کردن یخچال را آموزش خواهیم داد، این مسئله در یخچال فریزر ها بسیار مهم است و اگر یخچال تراز نباشد مشکلاتی نظیر بسته نشدن درب یخچال به وجود می‌آید که ما بخشی از سایت را به این موضوع اختصاص داده ایم که برای آن می‌توانید به قسمت تعمیر بسته نشدن درب یخچال مراجعه کنید.

چگونه یخچال را تراز کنیم

اگر یخچال نو خریداری کرده اید، نصب یخچال را به افراد متخصص بسپارید، همچنین ما در قسمت آموزش نصب یخچال ساید سامسونگ این موضوع را به صورت کامل بررسی کرده ایم، در هنگام نصب دقت کنید که محلی که یخچال را در آنجا قرار می‌دهید تراز باشد تا مشکلی برای یخچال فریزر شما به وجود نیاید، مثلا ممکن است بعدا یخچال شما دچار نشتی گاز شود و یا همانطور که کمی پیش گفتیم، این امر سبب بسته نشدن درب یخچال می‌شود.

پس برای اینکه عمر یخچال را زیاد کنیم و بتوانیم به بهترین نحو از یخچال استفاده کنیم باید دقت کنیم که زیر یخچال تراز باشد، پس با ریک سرویس در این مقاله همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

چگونه یخچال را تراز کنیم

در واقع برای انجام این کار، باید پایه هایی که در جلوی یخچال قرار دارد را تنظیم کنید. در واقع کاری که باید انجام گیرد این است که پایه ها با هم هماهنگ شوند. حال ممکن است بپرسید که از کجا بفهمیم پایه ها تنظیم است یا نه ؟ اگر پایه ها تنظیم باشد، زمانی که درب یخچال را باز کنید نباید خود به خود بسته شود.

چگونه یخچال را تراز کنیم

پس از اینکه پایه های جلویی یخچال را تنظیم کردید حال باید کمی جلوی یخچال را بالا بکشید، یعنی باید یخچال مقدار کمی به عقب شیب داشته باشد. در این صورت نیز تست کنید، اگر درب یخچال را باز کنید باید به آرامی بسته شود.

سپس باید شبکه جلویی یخچال که در زیر یخچال قرار دارد را باز نمایید.

نکته : برای انجام این کار حتما به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه نمایید. (دفترچه راهنمای یخچال)

چگونه یخچال را تراز کنیم

پس از آن نیز باید شبکه پشتی یخچال را تنظیم نمایید، برای انجام این کار باید پایه های تراز را به سمتی که می‌خواهید بپرخوانید تا ارتفاع یخچال کم یا زیاد شود و آنها را تنظیم کنید. برای انجام این کار بهتر است از فردی کمک بگیرید، او کمک کند که یخچال مقداری از زمین فاصله بگیرد تا شما بتوانید پایه ها را تنظیم کنید.

مراحل انجام کار

برای تراز کردن یخچال طبق مراحل زیر این کار را انجام دهید :

 1. از یک پیچ گوشتی 2 سو استفاده کنید و پایه های یخچال را بپرخانید. اگر در جهت خلاف عقربه ساعت بپرخانید پایه ها پایین می‌رود و اگر در جهت عقربه ساعت بچرخانید چایه ها بالا می‌رود.
 2. حال باید با استفاده از ابزار تراز تشخیص دهید که آیا یخچال تراز شده یا نه. مراحل انجام این کار را در ادامه ذکر کرده ایم.
 3. تراز را روی یخچال بگذارید. (اگر نمی‌توانید آن را روی یکی از طبقه های یخچال فریزر قرار دهید)
 4. حال یخچال را جوری تراز کنید که، مایعی که در تراز وجود دارد دارای شیب به عقب باشد و مقداری متمایل به جلو باشد.

چگونه یخچال را تراز کنیم

برخی پرسیده اند یخچال ما پایه ندارد و دارای چرخ یا غلطک می‌باشد.

پاسخ : در کنار غلطک ها پیچ برای تراز کردن یخچال وجود دارد.

مانند مراحله که بالا ذکر کردیم، همین کار ها را با پیچ های کنار غلطک انجام دهید تا یخچال تراز شود . یعنی قسمت جلویی یخچال کمی بالاتر از عقب یخچال باشد.

چنانچه کف محل قرارگیری یخچال در منزل شما صاف نیست، بهتر است از وسیله ای مانند سنگ یا چیز دیگری اسفاده کنید تا کف یخچال تراز شود.

تست : پس از اینکه همه این کار ها را انجام دادید، حال درب یخچال را باز کنید و آن را رها کنید. در این صورت درب یخچال باید به آرامی بسته شود.

تست تراز بودن یخچال

مراحل انجام عیب یابی یخچال شامل تست تراز بودن یخچال نیز می‌شود که با استفاده از روش های مختلفی این کار قابل انجام است. اما ما در این قسمت آسان ترین روش را شرح می‌دهیم :

 1. یک لیوان آب بردارید.
 2. آن را روی یخچال قرار دهید.
 3. اگ آب در لیوان صاف بود یعنی یخچال تراز است.
 4. اگر آب در لیوان صاف نبود یعنی یخچال شما نیاز به تراز کردن دارد که با استفاده از روش های بالا این کار را انجام دهید.

همچنین همانطور که بالاتر نیز گفتیم یکی از روش های دیگر این است که درب یخچال را باز کنید و مشاهده کنید که چگونه بسته می‌شود. اگر به آرامی بسته شد یعنی یخچال شما تراز است.

چگونه یخچال را تراز کنیم

پیشنهادات

ممکن است به هر دلیلی درب یخچال شما دچار فرورفتگی، زنگ زدگی و یا پوسیدگی شده باشد، برای این موضوع به قسمت رفع زنگ زدگی درب یخچال مراجعه نمایید.

همچنین بهتر است هر چند وقت یک بار لاستیک درب یخچال خود را طبق آموزشی که در قسمت تعویض لاستیک درب یخچال قرار داده ایم، تست کنید و در صورت خراب بودن، آن را تعویض نمایید.

خدمات ریک سرویس

 • تعمیر یخچال در محل
 • تعیین زمان حضور تعمیرکار ر محل، توسط شما
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • 18 ماه گارانتی تعمیرات
 • هزینه پایین
 • قطعات 100% اصل
 • و…

برای دریافت مشاوره و ثبت درخواست تعمیرات یخچال با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید:

19 28 36 44 021
5465 583 0912

قیمت روز انواع ساید بای ساید

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست