شارژ گاز یخچال سامسونگ

پر بازدید ترین ها

شارژ گاز یخچال سامسونگ نیز یکی از خدمات ویژه ی ریک سرویس بوده و این کار نیازمند بررسی دقیق کارشناسان بوده و بستگی به مدل یخچال دارد. حال ممکن است بپرسید چرا نیاز به بررسی کارشناسان دارد؟ باید بگوییم که مشکل یخچال شما اگر با شارژ گاز رفع شود، ممکن است بخشی از یخچال ایراداتی داشته باشد و یخچال شما دچار نشتی گاز از قسمت های مختلف باشد. اما نگران نباشید تعمیرکاران ما با بیش از 25 سال تجربه در امر تعمیر یخچال در خدمت شما هستند تا به سرعت مشکل یخچال شما را رفع کنند.

 

شارژ گاز یخچال

به طور کلی تعمیر یخچال سامسونگ یکی از خدمات اصلی شرکت ریک سرویس می‌باشد، پس اگر شما نیز یخچال Samsung دارید و این یخچال به هر دلیلی دچار آسیب شده است نگران نباشید، مرکز ریک سرویس در همه ساعات شبانه روز در خدمت شماست. با ما تماس بگیرید.

گاز یخچال چیست؟

در یخچال شریان هایی وجود دارد که برای سرد کردن یخچال، گاز یخچال در این شریان ها در حرکت است. این سیستم به طور کلی شامل چند قسمت مانند :

می‌باشد.

شارژ گاز یخچال

وظیفه کمپرسور یخچال ، حرکت دادن این گاز در لوله های یخچال است. سپس وقتی که این گاز خنک کندده یخچال به فریزر می‌رسد با گرفتن گرمای مواد درون فریزر، خودش گرم می‌شود و مواد درون فریزر را سرد می‌کند. سپس این گاز توسط موتور یخچال به پشت یخچال منتقل خواهد شد.

پس نتیجه می‌گیریم که گاز خنک کننده، گرمای مواد غذایی درون یخچال فریزر را گرفته و این گرما را به بیرون منتقل می‌کند. پس درمی‌یابیم که نباید هیچ یک از لوله های پشت یخچال دچار نشتی باشد، زیرا در این صورت گاز خنک کننده از لوله ها خارج شده و دیگر یخچال و فریزر را خنک نمی‌کند.

انواع گاز یخچال

شارژ گاز یخچال سامسونگ

گاز آمونیاک: این گاز در زمان قدیم که برق وجود نداشت برای سرد کردن یخچال مورد استفاده قرار می‌گرفت. گرما روی گاز آمونیاک تاثیر می‌گذاشت و در نتیجه این گاز در یخچال حرکت می‌کرد و یخچال را خنک می‌کرد. حال ممکن است بپرسید مگر بدون برق هم یخچال کار می‌کند؟ باید گفت که در این مدل یخچال ها به جای برق از نفت ایتفاده می‌شد که نفت این گاز را در یخچال به حرکت در می‌آورد.

اما چون گاز آمونیاک سمی است، اکنون دیگر از آن استفاده نمی‌شود. دلیل دیگر عدم استفاده از گاز آمونیاک این است که در صورت مرطوب بودن محیط ممکن است دچار انفجار شود.

شارژ گاز یخچال سامسونگ

پس اکنون از چه گازی در یخچال استفاده می‌شود؟ گاز فریون

گاز فریون دیگر انفجار زا نیست و سمی هم نیست و به طور کلی هیچ یک از خطرات گاز آمونیاک را ندارد. تنها خطر این گاز برای لایه اوزون می‌باشد. که متخصصان با انجام کار هایی سعی کرده اند کهاین اثر را تا حدود زیادی کم کنند.

طرز کار سیستم یخچال

وقتی موتور یا کمپرسور یخچال شروع به کار می‌کند، گاز را به لوله های اواپراتور منتقل می‌کند. (اواپراتور : سردخانه یخچال) حال گاز یخچال، گرمای این قسمت را گرفته و اواپراتور را سرد می‌کند. سپس موتور یخچال این گاز را که گرم شده از اواپراتور می‌گیرد و به رادیاتور می‌فرستد. سپس در این قسمت گرمای گاز به محیط منتقل شده و در نتیجه گاز مجدد خنک می‌شود و دوباره این رند انجام می‌شود. این کار تا زمانی تکرار می‌شود که دمای یخچال به دمایی که تنظیم کرده اید برسد.

شارژ گاز یخچال سامسونگ

در قسمت (دمای مناسب یخچال) نحوه ی تنظیم دمای یخچال و نیز مناسب ترین دما برای یخچال و فریزر را شرح داده ایم.

دلایل خالی شدن گاز یخچال

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم ممکن است لوله های یخچال دچار نشتی گاز شده باشند که اسن یکی از دلایل خالی شدن گاز یخچال می‌باشد که البته مهم ترین و رایج ترین دلیل نیز همین امر می‌باشد که در اکثر مواقع به دلیل جابجایی یخچال و ضربه خوردن به لوله ها پیش می‌آید. اما ممکن است نشتی گاز یخچال به دلیل پوسیدگی لوله ها نیز باشد که این بستگی به جنس لوله ها دارد، اگر لوله ها فلزی باشد که خب چون پایین یخچال رطوبت وجود دارد، این لوله ها دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می‌شوند. پس مناسب ترین جنس برای این لوله ها مس می‌باشد.

اما اگر یخچال خود را جابجا کرده اید، ممکن است لوله های اواپراتور از جای خود در آمده باشد یا سوراخ شده باشد. اما ممکن است بپرسید که جنس لوله های اواپراتور چیست؟ باید گفت که معمولا جنس این لوله ها از آلومینیوم است.

شارژ گاز یخچال سامسونگ

از کجا بفهمیم گاز یخچال خالی شده؟

در ادامه بخشی از نشانه های خالی شدن گاز یخچال را شرح داده ایم، اگر هر یک از این نشانه ها در یخچال شما وجود داشت، هرچه سریع تر با ما تماس بگیرید تا به سرعت تعمیرکاران ما برای شارژ گاز یخچال در محل به منزل شما اعزام شده و بدون نیاز به جابجایی یخچال این کار را انجام دهند.

  • گرم شدن یخچال یا سرد نکردن یخچال (الته لاستیک درب یخچال را با توجه به آموزشی که در قسمت تعویض لاستیک درب یخچال قرار داده ایم تست کنید و در صورت خراب بودن آن را تعویض نمایید و یا اینکه این کار را به ما بسپارید.)
  • فاسد شدن مواد غذایی در یخچال نیز یکی دیگر از نشانه های خالی شدن گاز یخچال می‌باشد. اگر تمام مواد غذایی داخل یخچال سالم است ولی یخچال بوی مواد غذایی فاسد می‌دهد، این به معنای خالی شدن گاز یخچال است و باید آن را شاؤز کنید و نشتی های آن را رفع کنید.

شارژ گاز یخچال سامسونگ

شارژ گاز یخچال سامسونگ


کاربران عزیر ریک سرویس امیدوارم که این مقاله از سری مقالات آموزشی تعمیر یخچال برای شما مفید بوده باشد.

اگر یخچال شما به هر دلیلی خراب شده است، نگران نباشید! مرکز ریک سرویس همه روزه (حتی روز های تعطیل) در خدمت شماست و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

مزایای ریک سرویس

  1. تعمیر در محل
  2. حضور تعمیر کار در محل در کمتر از 1 ساعت
  3. ارائه ضمانت نامه کتبی 18ماهه
  4. هزینه های پایین
  5. استفاده از قطعات اصل

19 28 36 44 021
5465 583 0912

قیمت روز انواع ساید بای ساید

شارژ گاز یخچال سامسونگ

  • مفید بودن
  • کارایی
  • راضی بودن
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
نوشتهٔ پیشین
علت یخ نساختن یخچال سامسونگ
نوشتهٔ بعدی
دفترچه راهنمای یخچال فریزر سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست