دلیل جمع شدن آب کف یخچال

مقالات

دلیل جمع شدن آب کف یخچال

دلیل جمع شدن آب کف یخچال چیست؟ چرا آب کف یخچال جمع شده؟ آبی که کف یخچال جمع شده از کجا اومده؟ کف یخچال آب جمع شده و… . این ها مشکلاتی هستند که ممکن است برای بسیاری از افراد به ویژه افرادی که از یخچال ها و ساید بای ساید های سامسونگ استفاده می‌کنند پیش بیاید، حال این افراد به فکر تعمیر یخچال فریزر خود هستند و بهتر است هرچه زودتر این مشکل را حل کنید.

ما در این مقاله از ریک سرویس به بررسی برخی از دلایل این امر می‌پردازیم پس با ما همراه باشید. همچنین برای عیب یابی دقیق و تعمیر یخچال می‌توانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید، تعمیرکاران ریک سرویس در کمتر از یک ساعت در محل حاضر شده و یخچال شما را در محل تعمیر می‌کنند :

19 28 36 44 021
5465 583 0912

آب جمع شده در کف یخچال از کجا می‌آید؟

در تمام یخچال فریزر ها و ساید بای ساید ها لوله هایی وجود دارد که گاز در این لوله ها در حال تردد می‌باشد، نام این قسمت از یخچال که تمام لوله ها در آن قرار دارد اواپراتور می‌باشد. روی این اواپراتور فن وجود دارد که یرمای تولید شده در یخچال و فریزر با توجه به بادی استکه این فن به اواپراتور می‌زند. اما در قسمت زیرین یا چسبیده به اواپراتور ها المنتی وجود دارد که گرم می‌شود حال میگویید که چرا گرم می‌شود؟ وقتی یخچال اتومات می‌کند المنت شروع به گرم شدن می‌کند که یخ های اواپراتور را آب کند. اما این یخ های آب شده کجا می‌رود؟

در زیر این المنت راه آب وجود دارد که آب را به بیرون از یخچال هدایت می‌کند (منظور از بیرون یخچال، پشت یخچال است). اما پشت یخچال چه بر سر این آب ها می‌آید؟ پشت یخچال در کنار موتور یا بالای موتور یخچال کاسه ای وجود دارد که این آب ها در آن ریخته شده و باعث خنک شدن موتور یخچال می‌شود و در نهایت تبخیر می‌شود.

پس با توجه به مطالبی که گفته شد اگر این آب به بیرون از یخچال هدایت نشود در نتیجه کف یخچال جمع می‌شود، پس این آبی که کف یخچال مشاهده می‌کنید همین آب است.

برخی دلایل جمع شدن آب کف یخچال

با توجه به مطالبی که بالاتر گفتیم در این قسمت به برخی علت های جمع شدن آب در کف یخچال می‌پردازیم:

  • سوختن المنتی که به اواپراتور چسبیده
  • خرابی سنسور دیفراست که کناراواپراتور قرار دارد
  • خرابی ترموفیوز

 

با ما همراه باشید به زودی مقاله ای درباره آموزش تعمیر جمع شدن آب کف یخچال قرار می‌دهیم.


برای عیب یابی و تعمیر یخچال در محل با ما تماس بگیرید:

19 28 36 44 021
5465 583 0912

, , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست