علت خرابی آبریز یخچال سامسونگ

مقالات

علت خرابی آبریز یخچال سامسونگ چیست؟ چرا آبریز یا دیسپنسر یخچال فریزر یا ساید بای ساید SAMSUNG کار نمی کند؟ چرا آب سردکن یحچال ساید بای ساید سامسونگ کار نمی کند؟ پاسخ به تمامی سوالات در سایت بزرگ ریک سرویس. با ما همراه باشید.

علت خرابی آبریزر یخچال سامسونگ

خرابی آبریز یا دیسپنسر یخچال سامسونگ

آبریر یا دیسپنسر (Dispenser) یکی از قطعات و امکانات یخچال می باشد که در فصل تابستان کارایی و فایده خود را نشان می دهد. دیسپنسر یخچال آب را در محفظه مخصوص خود خنک می کند و  ما به راحتی می توانیم از آب خنک یخچال استفاده کنیم.

با استفاده از دیسپنسر دیگر نیازی نیست آب را در بطری نگه داریم تا خنک شود. دیسپنسر یخچال یکی از امکانات عالی برای هر یخچال می باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله جذاب کمپرسور یخچال را هم مطالعه نماید.

دیسپنسر در کدام یخچال ها وجود دارد؟

دیسپنسر در اغلب یخچال ها سامسونگ وجود دارد. البته مدل های تک درب قدیمی ممکن است این ویژگی مهم را نداشته باشد. اما مدل های ساید بای ساید یخچال SAMSUNG تماما دارای آبریز یا دیسپنسر می باشند.

همچنین تمام مدل های جدید ساید بای ساید سامسونگ دارای آبریزر یا دیسپنسر می باشند. اگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ شما خراب شده است حتما از خدمات تعمیر ساید بای ساید سامسونگ شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

علت خراب دیسپنسر یخچال سامسونگ چیست؟

دیسپنسر یا آب سردکن یخچال سامسونگ ممکن است علت های زیادی برای خرابی خود داشته باشد. در زیر تمام علت هایی که ممکن است باعث بروز چنین مشکلی شوند ذکر شده است.

یکی از روش های تشخیص خرابی دیسپنسر یخچال نشان دادن ارور مخصوص بر روی نمایشگر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله مهم ارور یخچال سامسونگ را مطالعه کنید.

علت های خرابی آب سرد کن یخچال سامسونگ

  • خراب شدن یا یخ بستن لوله ورودی آب

بعضی وقت ها به خاطر پایین بودن درجه دمای یخچال لوله ورود آب به دیسپنسر یا آب سرد کن یخ می زند و در نتیجه آب وارد محفظه آب سرد کن نمی شود. همچنین اگر دیدید که در زیر درب یخچال آب چکه می کند به احتمال زیاد لوله ورودی آب پاره شده است. در این صورت باید لوله حتما توسط تکنیسین تعمیر یخچال سامسونگ تعویض شود.

  • خرابی دریچه ورودی آب

اگر دریچه ورودی آب خراب شده باشد آب نمی تواند وارد محفظه دیسپنسر شود. همچنین اگر سرعت ورود آب به محفظه کمتر از 20 PSI‌ باشد آب نمی تواند تیوپ را بالا بزند. در نتیجه آب وارد محفظه نمی شود و آب از دیسپنسر خارج نخواهد شد.

  • پایین بودن فشار آب خانگی

اگر از یخچال های ساید بای ساید استفاده می کنید لازم است که فشار آب منزل تان همیشه خوب باشد. یعنی فشار آب اگر کمتر از 20 psi باشد وارد خیلی سخت وارد آب سرد کن می شود یا حتی ممکن است آب وارد محفظه آب سرد کن نشود. اما در یخچال های دیگری که محفظه را به صورت دستی پر آب می کنید فشار آب مهم نیست.

  • خرابی برد الکترونیکی دیسپنسر

این مورد نیز بیشتر به یخچال های ساید بای ساید اشاره دارد. زیرا یخچال های معمولی که فقط محفظه آب دارند و هیچ صفحه دیجیتالی برای کنترل دیسپنسر ندارند اصلا برد الکترونیکی در آنها وجود ندارد تا خراب شود.

اما اگر برد الکترونیکی دیسپنسر یخچال شما خراب شده است می تواند از خدمات تعمیر برد یخچال تهران سرویس استفاده نماید.

  • فیلترهای آب

فیلترهای آب یخچال نیز باید هر 6 ماه یکبار تعویض شوند. عدم تعویض فیلتر آب در یخچال های مدل ساید بای ساید سبب می شود  که آب به محفظه آب سرد کن نرسد. در یخچال های معمولی که به صورت دستی آب را وارد محفظه می کنند فلتر آب وجود ندارد. لینک های زیر می توانند در این زمینه به شما کمک نمایند.

  • خرابی سویچ درب

زمانی که سویچ درب خراب باشد و یخچال نتواند بسته بودن درب را تشخیص دهد یخ ساز و دیسپنسر کار نخواهند کرد. زیرا وقتی درب یخچال باز باشد (در مدل های جدید و ساید بای سایدها) برد الکترونیکی اجازه کار کردن دیسپنسر  و یخساز را نمی دهد.

, , ,

نظرات کاربران

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست