ارور یخچال سامسونگ

مقالات

ارور یخچال سامسونگ (Samsung Refrigerator Error Code) یا کد خطاهای یخچال سامسونگ شامل لیستی از ارور ها می باشد که ممکن است برای یخچال فریزر یا ساید بای ساید سامسونگ اتفاق افتد. در این پست شما را با رایج ترین ارورهای یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

ارور یخچال سامسونگ

کد خطا یا ارور یخچال سامسونگ

یخچال سامسونگ برای نمایش دادن ارور یا کد خطا بر روی دیسپلی یا نایشگر خود کد خطا مخصوصی را نشان می دهد. این کد خطا تنها برای مدل هایی از یخچال سامسونگ می باشد که دارای نمایشگر یا Display هستند.

برای مثال تمام مدل های ساید بای ساید سامسونگ حالت نمایش ارورها را دارند.

برای اینکه دقیقا متوجه شوید ارور یا کد خطا نمایش داده شده چه علتی دارد باید کد های خطا را بشناسید.

ارور 41C یخچال سامسونگ

ارور 41C اغلب در مدل 3 درب فرنچ سامسونگ نشان داده می شود. ارور 41C نشان دهنده مشکل در آپدیت یا بروزرسانی نرم افزار یخچال می باشد. اگر برای اولین بار این ارور را مشاهده می کنید گزینه OK را انتخاب کنید.

ارور 76C یخچال سامسونگ

ارور 76C نشان دهنده وجود آب اضافی در بخش آب اتوماتیک یخچال یا Auto Water Fill می باشد. برای حل مشکل کافی است محفظه آب اتوماتیک را باز کنید و آب مانده شده در این بخش را تمیز کنید و سپس محفظه را ببندید.

ارور های 88,86E, 85E, 83E

به محض مشاهده ارورهای فوق کافی است به مدت 60 ثانیه یخچال را از برق بیرون کشیده و مجددا به برق متصل نماید. این ارورها نشان دهنده بالا بودن ولتاژ برق ورودی به یخچال و مخصوصا کمپرسور یخچال می باشد.

پیشنهاد می کنیم از محافظ برق مطمئن استفاده کنید اما اگر همچنان این مشکل را دارید حتما از نمایندگی مجاز تعمیر یخچال سامسونگ بخواهید یخچال شما را بررسی کنند.

اگر مشکل برطرف نشود ممکن است به موتور یا کمپرسور یخچال آسیب بزند و شما باید هزینه سنگینی برای تعمیر آن متقبل شوید.

ارور 84E و 84C یخچال سامسونگ

ارور 84E یخچال سامسونگ و ارور 84C اشاره به قفل شدن روتور موتور یا کمپرسور یخچال دارد. زمانی که روتور قفل می شود باید کل موتور تعویض گردد. در موتورهای اینورتر تنها تعویض برد الکترونیکی اینورتر کافی است.

ارور PC ER یخچال سامسونگ

ارور PC ER یخچال سامسونگ اشاره به وجود مشکل در سیم کشی یخچال دارد. برای حل مشکل کافی است پنل سیم کشی را باز کنید و سوکت های بزرگ سیم ها را باز کنید و مجددا به هم متصل نماید.

بعد از انجام این کار یخچال را به برق بزنید و اگر مجددا ارور PC ER نمایش داده شد باید تک تک سوکت ها بررسی شوند تا مشکل اصلی پیدا و برطرف گردد.

ارور OF OF یا OFF یخچال سامسونگ

ارور OF OF یا OFF به صورت کلی ارور یا خطا نیست. بلکه حاکی از روشن بودن حالت فروشگاهی یا DEMO MODE‌یخچال می باشد. زمانی که تازه یخچال را خریداری می کنید این حالت ممکن است به صورت پیش فرض فعال باشد.

در این حالت یخچال هیچ گونه سرمایی ندارد و فقط چراخ های آن روشن است. دلیل اینکه در فروشگاه ها یخچال روشن است و درب آن باز است روشن بودن حالت DEMO یا فروشگاهی می باشد.

برای غیر فعال کردن حالت دمو یخچال سامسونگ دکمه های Energy Saver + Freezer یا Refrigerator(Frifge) + Freezer را به مدت 3 الی 10 ثانیه فشار داده و نگه دارید.

یخچال خود را بر روی دمای یخچال 3+ و فریزر 18- قرار دهید. یخچال ممکن است تا 8 ساعت هم یکسره کار کند تا به دمای خواسته شده برسد پس نگران زیاد کار کردن یخچال نباشید. اما اگر یخچال به مدت بیشتری یکسره کار می کند مقاله علت یکسره کار کردن یخچال را حتما مطالعه کنید.

ارور 26E

ارور 26E اشاره به وجود مشکل در شیر آب یا لوله آب ورودی به یخساز دارد. شیرهای آب پشت یخچال و همچنین لوله آب ورودی به یخساز را بررسی کنید.

ارور 24E و 40E

ارورهای 24E , 40E به وجود مشکل در قسمت دیفراست فریزر اشاره دارد. پیشنهاد می کنیم محتویات فریزر را بیرون آورده و دیواره قسمت فریزر را بررسی کنید. همچنین بهتر است به وسیله یک سشوار یخ ها را آب کنید.

ارور 23E

ارور 23E اشاره به وجود مشکل در فن کندانسور یخچال دارد. ابتدا کندانسور را تمیز کنید. سپس فن کندانسور که نزدیک موتور یا کمپرسور یخچال می باشد را بررسی کنید. ممکن است فن آهسته کار کند اما چون نمی تواند به خوبی کندانسور را خنک کند یخچال ارور 23E را نشان می دهد. پیشنهاد می کنیم فن را تعویض کنید.

ارورهای سایر مدل های یخچال سامسونگ

توجه!

اگر یخچال هر ارور یا کد خطایی غیر از موارد بالا می دهد لازم است که با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال سامسونگ تماس بگیرید. اگر در تهران یا کرج هستید می توانید از خدمات شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

اگر یخچال شما از مدل های ساید بای ساید می باشد پیشنهاد می کنیم حتما از خدمات تعمیر ساید بای ساید سامسونگ شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست