رفع بوی بد آبسردکن یخچال

مقالات

رفع بوی بد آبسردکن یخچال، امروزه در تمام خانه ها یخچال های دارای آبسردکن موجود هستند که این آبسردکن ها بنا به هر دلیلی ممکن است خراب شود و نیاز به تعمیر آبسردکن یخچال داشته باشید. یکی از این ایراد ها بوی بد آب خارج شده از آبسردکن یخچال می‌تواند باشد. گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که آبی که از آبسردکن یخچال خارج شده بوی بدی می‌دهد و قابل آشامیدن نیست، در اینگونه مواقع معمولا افراد گمان می‌کنند که ایراد از شسته شدن لیوان بوده و این بوی بد از لیوان است.

اما باید دقت داشته باشید که عواملی وجود دارد که باعث ایجاد بوی بد در آبسردکن ساید بای ساید می‌شود. اگر متوجه شدید که آب آبسردکن ساید بای سیاد شما بوی نامطبوعی دارد، نگران نباشید این ایراد به راحتی قابل رفع است.به خصوص در فصول گرم سال که میزان مصرف آب افزایش پیدا می‌کند احتمال زیادی وجود دارد که این اتفاق بیافتد. با ریک سرویس در این مقاله از سری مقالات آموزشی تعمیر یخچال همراه باشید تا دلایل مختلف بوی بد آبسردکن ساید بای ساید را بررسی کنیم و آن را رفع کنیم.

دلیل بوی بد آبسردکن ساید بای ساید

بوی بد آبسردکن یخچال دلایل مختلفی دارد که ما در این مقاله تنها بخشی از آنها را بیان می‌کنیم. برای عیب یابی دقیق یخچال و تعمیر یخچال با ما تماس بگیرید.

همانطور که بالاتر نیز گفتیم این ها تنها بخشی از دلایل بوی بد آبسردکن یخچال است که در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

تاثیر نو بودن یخچال در بوی بد آبسردکن

وقتی به تازگی یخچال خریداری کرده اید و یا اینکه مخزن آبسردکن یخچال را تعویض کرده اید ممکن است بوی بد در آبسردکن یخچال  تولید کند. نیاز به نگرانی برای این بوی بد آبسردکن یخچال نو نیست و امری طبیعیست که در اکثر یخچال های نو بروز می‌دهد. در این مواقع برای رفع بوی بد آبسردکن یخچال می‎‌توانید مخزن آبسردکن را چندین مرتبه پر و خالی کنید. اگر یخچال و یا مخزن آبسردکن یخچال شما نو می‌باشد ریک سرویس تضمین می‌کند که بوی بد آبسردکن با چندین بار تخلیه مخزن رفع می‌شود.

تاثیر ماندن آب در مخزن آبسردکن یخچال

چنانچه از آبسردکن یخچال خود استفاده نکنید پس از مدتی آب آبسردکن دچار بوی بد شده قابل مصرف نیست. این امری طبیعیست که آب وقتی مدتی در جایی می‎ماند بو می‌گیرد پس نگران نباشید این مشکل نیز با چند مرتبه خالی کردن آبسردکن یخچال رفع می‌شود. پیشنهاد ریک سرویس این است که اگر از آبسردکن استفاده نمی‌کنید آن را تخلیه کنید تا این مشکل به وجود نیاید و همچنین ماندن آب در آبسردکن باعث زرد شدن مخزن آبسردکن می‌شود.

تاثیر فیلتر های بی کیفیت در بوی بد آبسردکن یخچال

همچنین یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در بوی بد آبسردکن استفاده از فیلتر های بی کیفیت و تقلبی می‌باشد. برای خرید فیلتر آبسردکن اصل با ما تماس بگیرید، همچنین در مقاله ی چگونه فیلتر ساید بای ساید را تعویض کنیم؟ میتوانید بیاموزید که فیلتر آبسردکن یخچال را خودتان تعویض کنید. همچنین این بوی بد ممکن است سبب بروز بوی بد در یخچال نیز بشود و آزار دهنده باشد(رفع بوی بد یخچال).

وجود فیلتر در آبسردکن یخچال الزامی بوده و پس از مدتی باید آنها را تعویض نمایید، اما گاهی فیلتر های تقلبی را اشتباها خریداری کرده و نصب می‌کنید که این امر سبب بروز بوی بد آبسردکن یخچال می‌شود. مزایای استفاده از فیلتر اصل آبسردکن یخچال علاوه بر جلوگیری از ایجاد بوی بد یخچال همچنین عمر بیشتری داشته و برای مدت بیشتری روی یخچال کار می‌کند.

تاثیر تعویض نکردن فیلتر در بوی بد آبسردکن یخچال

یکی دیگر از دلایل اصلی بوی بد آبسردکن یخچال عدم تعویض فیلتر آبسردکن در زمان مشخص می‌باشد. کاربران گرامی ریک سرویس چنانچه بوی بد در آبسردکن یخچال احساس کردید اصلا نگران نباشید و با این مقاله از سری مقالات آموزشی تعمیر یخچال با ما همراه باشید تا به سرعت این مشکل را رفع کنیم. ما در این مقاله بهترین و ساده ترین روش ها را بررسی می‌کنیم تا شما بتوانید خودتان در منزل آنها را انجام دهید.

باید توجه داشته باشد که تمام فیلتر های آبسردکن یخچال دارای تاریخ انقضا بوده و پس از تعویض فیلتر یخچال که فیلتر را ریست کردید به آلارم های روی یخچال توجه نمایید.

اما برخی کاربران از ما پرسیدند که 3 یا 4 ماه از انقضای فیلتر باقی مانده اما باز هم آبسردکن یخچال بوی بد ایجاد می‌کند; دلیل این بوی بد بی کیفیت بودن و تقلبی بودن فیلتر یخچال است که عمر کمتری داشته و باعث ایجاد بوی بد آبسردکن می‌شود.
توجه: استفاده از فیلتر نامرغوب و تقلبی علاوه بر ایجاد بوی بد آبسردکن باعث اختلال در یخچال شده و یخچال را خراب می‌کند.

تاثیر تمیز کردن یخچال در رفع بوی بد آبسردکن یخچال

بدون شک یکی از بهترین و رایج ترین راه ها برای رفع بوی بد آبسردکن یخچال، تمیز کردن یخچال در بازه زمانی مشخص (تقریبا هر 15 روز یک بار) می‌باشد. ما در این مقاله برخی روش های تمیز کردن آبسردکن یخچال را بررسی می‌کنیم.

1 – تمیز کردن آبسردکن یخچال با سرکه 
در اینجا یک ظرف را پر از آب ولرم کنید و سپس سرکه سفید را به آن اضافه کنید; حال آبسردکن یخچال را با استفاده از این محلول تمیز کنید. همچنین روش دیگر نیز این است که با استفاده از یک تکه پارچه آغشته به سرکه سفید،آبسردکن یخچال را تمیز کنید. سرکه سفید قدرت تمیز کنندگی بالایی داشته و می‌تواند میکروب ها را از بین ببرد.

2 – تمیز کردن آبسردکن یخچال با استفاده از مواد سفید کننده و جوش شیرین

3 – تمیز کردن آبسردکن یخچال با استفاده از وایتکس و آب

4 – پیشگیری از ایجاد بوی بد در آبسردکن یخچال 
در بسیاری از موارد قبل از اینکه بوی بد در آبسردکن یخچال ایجاد شود می‌توان به راحتی از آن جلوگیری کرد و با رعایت اصول بهداشتی از ایجاد بوی بد  در آبسردکن یخچال جلوگیری شود.

5 – رفع بوی بد آبسردکن یخچال با استفاده از فیلتر های نانو
برای اینکه اطمینان حاصل کنید که پس از تعویض فیلتر یخچال ، بوی بد آبسردکن از بین برود می‌توانید از فیلتر های نانو آبسردکن یخچال استفاده نمایید. برای خرید فیلتر نانو یخچال و نصب آن می‌توانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید.

 


کاربران عزیز ریک سرویس آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای تعمیر یخچال و عیب یابی دقیق یخچال با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید:

19 28 36 44 021
5465 583 0912

قیمت روز انواع یخچال فریزر را میتوانید از اینجا مشاهده نمایید.

, , , , ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست