تعمیر برد یخچال وستینگ هاوس

پر بازدید ترین ها

تعمیر برد یخچال وستینگ هاوس 

برد یخچال فریزر به نوعی مغز یخچال فریزر می‌باشد که تمام دستورات در یخچال فریزر از برد یخچال صادر می‌شود، بنابراین در صورت بروز هرگونه ایراد جزئی و یا کلی در برد یخچال ، باعث بروز اختلال در سیستم یخچال شده و یخچال نمی‌تواند به درستی از مواد غذایی شما نگهداری کند.

اگر بخواهیم یکی از کار های اصلی برد یخچال وستینگ هاوس رو به صورت خلاصه بیان کنیم، سنسور ها در یخچال فریزر، دمای یخچال را اندازه گیری می‌کنند و آن را به برد یخچال گزارش می‌دهند، حال برد یخچال با توجه به دمایی که شما آن را تنظیم کرده اید، تصمیم می‌گیرد که موتور یخچال کار کند یا نه، اگر دمای یخچال بیشتر از دممایی که شما تنظیم کردید باشد، برد اصلی به کمپرسور دستور می‌دهد که شروع به کار کند تا زمانی که دمای یخچال به دمای مظلوب برسد.


دلایل خرابی برد یخچال وستینگ هاوس

تعمیر برد یخچال وستینگ هاوس

یخچال وستینگ هاوس ساخت کشور آمریکاست و طول عمر این یخچال ها بسیار بالا می‌باشد. بسیار کم و به ندرت ممکناست پیش بیاید که یخچال وستینگ هاوس دچار آسیب های جدی مانند خرابی برد یخچال شود.

اما باز هم برخی دلایل وجود دارد که ممکن است باعث خرابی برد یخچال وستینگ هاوس شود، ما در این بخش به بررسی این دلایل و راه حل جلوگیری از خراب شدن برد یخچال وستینگ هاوس می‌پردازیم.

عمده ترین دلایل خرابی برد یخچال وستینگ هاوس عبارت اند از :

 • نوسانات برق (شما می‌توانید از محافظ برق استفاده کنید که باید یخچال را به یک محافظ تنها وصل کنید)
 • عمر بالای یخچال فریرز (چنانچه مدت زیادی از یخچال استفاده کنید ممکن است برد یخچال دچار ایراداتی شود)
 • جابجایی نادرست (ممکن است در هنگام جابجایی یخچال ضربه فیزیکی به آن وارد شده و برد یخچال دچار ایراداتی شود)
 • عوامل ناخواسته (به عنوان مثال ممکن است در هنگام تمیز کردن یخچال آب به برد یخچال برخورد کرده و باعث سوختن برد یخچال شود)

در ادامه هر یک از این موارد را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم…


تاثیر نوسانات برق در خرابی برد یخچال وستینگ هاوس

تعمیر برد یخچال وستینگ هاوس

در اینجا باید گفت یکی از عمده ترین دلایل سوختن و یا خراب شدن برد اصلی یخچال وستینگ هاوس استفاده نکردن از محافظ برق اورجینال می‌باشد. برای جلوگیری از بروز این مشکل تنها کافیست یک محافظ برق مخصوص یخچال فریزر را خریداری کنید و یخچال را به آن وصل کنید.

توجهالبته باید توجه داشته باشید که یخچال را به وصرت جداگانه تنها به یک محافظ وصل کنید و از وصل کردن یخچال به همراه یک وسیله دیگر به یک محافظ خودداری کنید.

با این کار شما می‌توانید از صرف هزینه بالا برای تعمیر برد یخچال وستینگ هاوس جلوگیری کنید. زیرا نوسانات برق ممکن است ایراداتی را در برد یخچال به وجود آورد که قابل تعمیر نباشد و شما مجبور به تعویض برد یخچال وستینگ هاوس شوید.


تاثیر عمر بالای یخچال در خرابی برد یخچال وستینگ هاوس

همچنین یکی دیگر از عوملی که ممکن است باعث خرابی برد یخچال وستینگ هاوس شود این است که شما مدت زیادی از آن استفاده کنید. در حالت عادی برد یخچال وستینگ هاوس باید بیشتر از 10 سال عمر مفیدداشته باشد.

پس یعنی اگر سایر عوامل باعث خرابی برد یخچال وستینگ هاوس نشوند و به خوبی از آن نگهداری کنید، برد یخچال وستینگ هاوس بیش از 10 سال برای شما به خوبی کار خواهد کرد.

اما پس از 10 سال ممکن است دچار ایرادات جرئی شود که نیاز به تعمیرات برد یخچال داشته باشد.


تاثیر جابجایی نادرست در خرابی برد یخچال وستینگ هاوس

تعمیر برد یخچال وستینگ هاوس

ممکن است در هنگام جابجایی یخچال، ضربه هایی به یخچال فریزر وارد شود که این ضربه ممکن است برد یخچال را خراب کند. در چنین شرایطی 2 حالت ممکن است رخ دهد، یکی این که آسیب وارد شده جزئی باشد و قابل تعمیر باشد. یکی این که به IC برد یخچال آسیب وارد شود که در این حالت، برد یخچال قابل تعمیر نمی‌باشد و باید آن را تعویض نمایید.


تاثر عوامل ناخواسته در خرابی برد یخچال وستینگ هاوس

ممکن است در هنگام تمیز کردن یخچال به صورت ناخواسته آب به برد یخچال برخورد کند و باعث خرابی آن شود. برای جلوگیری از این مشکل شما باید قبل از تمیز کرن یخچال آن را از برق جدا کنید.

همچنین می‌توانید طبق آموزشی که در مقاله ی چگونه یخچال قدیمی خود را نونوار کنیم؟ قرار دادیم، یخچال خود را به صورت اصولی تمیز و مرتب کنید. همچنین برای مرتب سازی یخچال نیز می‌توانید از مقاله ی چگونه یخچال مرتبی داشته باشیم؟ استفاده نمایید.

همچنین یکی دیگر از این عوامل این است که ممکن است در هنگام بروز ایراد در یخچال فریزر، شما بخش های مختلف یخچال را باز و بسته کنید و در هنگام بستن این بخش ها برخی اتصالات را به صورت نادرست وصل کنید. در اسن صورت نیز ممکن است برد یخچال دچار آسیب شود.


چگونه متوجه خرابی برد یخچال وستینگ هاوس شویم؟

تعمیر برد یخچال وستینگ هاوس

همانطور که بالاتر گفتیم برد یخچال اصلی ترین قطعه در یخچال فریزر می‌باشد که کار یخچال را کنترل می‌کند، پس خرابی در این قطعه، اختلالاتی را در کار یخچال ایجاد می‌کند و بسته به نوع یخچال نسانه های خرابی برد یخچال نیز می‌تواند متفاوت باشد، اما به صورت کلی این نشانه ها عبارت اند از :

 • خاموش شدن یخچال و عدم روشن شدن آن
 • عدم سرمای کافی در یخچال و فریزر
 • تغییر دمای تنظیم شده روی یخچال به صورت خود به خودی
 • یکسره کار کردن موتور یخچال
 • نمایش هشدار روی صفحه نمایش

این موارد، تنها برخی از نشانه های خرابی برد یخچال وستینگ هاوس می‌باشد، که البته در سایر برند ها نیز این نشانه ها صدق می‌کند. اما ممکن است یخچال وستینگ هاوس شما هیچ یک از این علائم را نداشته باشد اما برد اصلی آن خراب شده باشد. که باید آن را عیب یابی کرده و تعمیر کنیم.


قیمت برد یخچال وستینگ هاوس

همانطور که بالاتر نیز گفتیم، یخچال وستینگ هاوس آمریکایی می‌باشد و تمام قطعات آن نیز به صورت وارداتی می‌باشد، بنابراین با توجه به شرایط موجود و نوسانات ارز در کشور، نمی‌توان قیمت دقیق برای برد یخچال وستینگ هاوس تعیین کرد.

اما به صورت کلی برد تمام یخچال فریزر ها دارای قیمت بین 800.000 تومان تا 4.500.000 تومان می‌باشند که پس از بررسی و مشخص شدن نوع و برند یخچال فریزر این قیمت به صورت دقیق مشخص می‌شود.

همچنین می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق برد یخچال خود با ما تماس بگیرید.


تعمیر برد یخچال وستینگ هاوس

مرکز ریک سرویس با بیش از 25 سال تجربه در تعمیر انواع یخچال فریزر در خدمت شماست و شما می‌توانید برای تعمیر برد یخچال وستینگ هاوس با ما تماس بگیرید:

 • تمام تعمیرات دارای 18 ماه گارانتی می‌باشد
 • پشتیبانی از 8 صبح الی 12 شب
 • تعمیر یخچال در محل شما
 • حضور تعمیر کار در محل شما در زمان دلخواه شما
 • هزینه پایین
 • عیب یابی دقیق و سریع یخچال فریزر
 • استفاده از قطعات 100% اورجینال
 • تعمیر یخچال در کوتاه ترین زمان
 • و…

65 53 76 44 021
19 28 36 44 021
5465 583 0912

 قیمت روز انواع ساید بای ساید

تعمیر برد یخچال وستینگ هاوس

 • مفید بودن
 • کارایی
 • راضی بودن
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
نوشتهٔ پیشین
علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال
نوشتهٔ بعدی
تعمیر برد یخچال دوو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست