علت صدای زیاد یخچال ویرپول

آخرین مطالب

Spread the love

صدای زیاد یخچال ویرپول (Whirlpool) به چه دلیل است؟ چرا یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول صدای زیاد و آزار دهنده می دهد؟ آموزش 100% کاربردی رفع مشکلات صدای زیاد یخچال ویرپول. با ما همراه باشید.

علت صدای زیاد یخچال ویرپول

صدای زیاد یخچال ویرپول

صدای زیاد و آزار دهنده یکی از بدترین مشکلات و عیب های یخچال ویرپول می باشد. یخچال ویرپول علاوه بر همه خصوصیات عالی که دارد دارای یک مشکل کلی می باشد که آن صدای زیادش می باشد.

در این مقاله تمام علت های صدای زیاد یخچال ویرپول را بررسی می کنیم و به شما نشان می دهیم که چه چیزی باعث بروز این صدای زیاد در یخچال Whirlpool می گردد.

علت های صدای زیاد یخچال ویرپول Whirlpool

 • خرابی فن های یخچال
 • موتور یا کمپرسور
 • صدای یخساز

خرابی فن های یخچال

هر یک از فن های داخل یخچال یا بیرون یخچال و حتی فن داخل فریزر باعث بروز صدای آزار دهنده می گردد.

فن کندانسور در کنار کندانسور یخچال قرار دارد و باعث خنک شدن کندانسور می گردد. اگر این فن مشکلی داشته باشد صدای بدی از پشت یخچال شنیده می شود.

فن یخچال یا فن اواپراتور داخل یخچال قرار دارد و باعث می شود سرما به داخل یخچال به گردش در بیاید. اگر صدا از داخل یخچال باشد یعنی فن اواپراتور مشکل دارد. باید کاور داخل یخچال باز شود و فن تعویض گردد. این کار را لازم است تکنیسین تعمیر یخچال ویرپول انجام دهد.

خرابی فن اواپراتور باعث می شود که سرما سازی یخچال با مشکل همراه باشد. پیشنهاد می کنیم مقاله سرما نداشتن یخچال ویرپول را مطالعه کنید.

فن موتور یا فن کمپرسور که بغل کمپرسور قرار دارد بیشتر دچار خرابی می شود. در بعضی وقت ها اشتباهی صدای فن را به جای صدای موتور اشتباهی در نظر گرفته می شود و موتور را تعویض می کنند. در حالی که کافی است فن را متوقف کنید تا متوجه شوید مشکل از فن است یا موتور یخچال.

فن ها چطوری باعث ایجاد صدا می شوند؟

زمانی که تیغه های فن به مرور زمان خورده می شوند یا فرسوده می شود با گردش بیش از حد کیفیت خود را از دست می دهند و به دیواره کناری برخورد می کنند.

برخورد تیغه ها به دیواره کناری باعث بروز صدا می گردد. این مورد زمانی نمایان می شود که وقتی یخچال کار می کند یا وقتی که فن مربوطه کار می کند.

موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال علت اصلی بروز صدای آزار دهنده در یخچال ویرپول می باشد.

موتور یا کمپرسور در دو حالت باعث بروز صدای آزار دهنده می گردد:

 • خود موتور خراب است.
 • پیچ های نگه دارنده موتور سست می باشند.

خود موتور خراب است.

موتور یا کمپرسور یخچال ویرپول باید به صورت استاندارد بیش از 8 سال کار کند. بعد از این مدت صدا دادن و تق تق کردن آن امری عادی است و بیاتگر این است که باید موتور یا کمپرسور یخچال تعویض گردد.

اگر صدای تق تق یا خرخر از موتور شنیده شود لازم است که موتور تعویض گردد زیرا دیگر به کاری نمی آید.

پیچ های نگه دارنده موتور سست می باشند.

موتور یخچال وقتی کار می کند حالت لرزش به خود می گیرد. این لرزش توسط پیچ هایی که موتور را به بدنه یخچال سفت می کند گرفته می شود. اگر این پیچ ها سست باشند نمی توانند لرزش موتور را خنثی کنند و علت صدای زیاد یخچال ویرپول می تواند این مورد نیز باشد.

امتیازات
Overall
5
 • مفید بودن
  (5)
 • کارایی
  (5)
 • راضی بودن
  (5)
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)
نوشتهٔ پیشین
علت دیفراست نکردن یخچال ویرپول
نوشتهٔ بعدی
علت فریزر خنک یخچال گرم ویرپول

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست