سرما نداشتن یخچال ویرپول

مقالات

سرما نداشتن یخچال ویرپول (Whirlpool) یا خنک نبودن یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول همیشه یکی از متداول ترین مشکلات یخچال آمریکایی ویرپول می باشد. در این مقاله شما با تمام علت ها و عواملی که موجب می شود یخچال ویرپول سرما نداشته باشد آشنا می شوید. با ما همراه باشید.

سرما نداشتن یخچال ویرپول

سرما نداشتن یا خنک نبودن یخچال ویرپول

خنک نبودن یخچال یا فریزر و یا هردو مشکلی می باشد که اغلب مردم با آن آشنا هستند. این مشکل ممکن است به صورت اتفاقی رخ دهد.

گرم بودن یخچال یکی از متداول ترین حالت های سرما نداشتن یخچال ویرپول می باشد. یعنی فریزر سرما ندارد و یخچال گرم است و هیچگونه سرمایی ندارد.

سرما نداشتن یخچال Whirlpool چه علتی دارد؟

باید گفت که سرما نداشتن یخچال Whirlpool ناشی از بروز مشکل در یکی از قطعات سرماساز یخچال می باشد. زمانی که یخچال سرما ندارد باید تمام قطعات زیر بررسی شوند:

  • موتور یا کمپرسور یخچال
  • فن کندانسور
  • فن اواپراتور
  • قطعات دیفراست
  • تنظیم نادرست دما
  • سنسور
  • لاستیک دور درب
  • کمبود گاز
  • برد الکترونیکی اصلی

موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور یحچال یکی از قطعات اصلی یخچال در امر سرما سازی می باشد. خرابی موتور یا کمپرسور تاثیر مستقیم بر روی سرما سازی و خنک بودن یخچال می گذارد.

اگر طول عمر موتور یا کمپرسور بیش از 10 سال باشد ممکن است موتور از کمپرس افتاده باشد و هم صدای آزار دهنده بدهد و هم بسیار داغ کند و یکسره کار کند. اگر موتور یخچال شما زیاد داغ می کند پیشنهاد می کنیم مقاله داغ شدن موتور یا کمپرسور یخچال رامطالعه کنید.

همچنین ممکن است موتور یا کمپرسور به صورت یکسره کار کند اما یخچال هیچ سرمایی نداشته باشد. در این حالت لازم است که تکنیسین تعمیر یخچال حتما موتور یا کمپرسور را بررسی کند.

فن کندانسور

کندانسور

فن کندانسور، فن (Fan) یا کولر خنک کننده کندانسور می باشد. گاز یخچال در کندانسور به جریان در می آید تا به داخل یخچال برسد. کندانسور باعث خنک شدن گاز می شود و در نتیجه سرما سازی داخل یخچال.

اگر فن کندانسور خراب باشد گاز نسبتا گرمی وارد یخچال می شود. همچنین کثیف بودن لوله های کندانسور باعث بروز چنین مشکلی می شود.

در یخچال های معمولی کندانسور بدون فن می باشد. لازم است به محض گرد و خاک گرفتن لوله های مشکلی رنگ پشت یخچال، آنها را تمیز کنید تا عمل خنک سازی گاز یخچال به درستی انجام گیرد. این کار را بعد از خاموش کردن یخچال انجام دهید.

فن اواپراتور

فن اواپراتور یا فن یخچال سرما را داخل یخچال به گردش در می آورد. اگر فن خراب شده باشد باعث می شود که سرما در داخل یخچال به چرخش در نیاید و در نتیجه باعث گرم بودن یخچال می شود.

فن اواپراتور بیشتر در یخچال ها سامسونگ خراب می شود که لازم است تکنیسین تعمیر یخچال سامسونگ فن را تعویض نماید.

قطعات دیفراست

خرابی یکی از قطعات دیفراست از جمله شایع ترین عوامل سرما نداشتن یا خنک نبودن یخچال می باشد.

ممکن است هر یک از قطعات دیفراست مانند المنت، ترموفیوز، ترمودیسک و سنسور خراب باشد و باعث عدم سرد شدن یخچال گردد. قطعات دیفراست باید توسط تکنیسین تعمیر یخچال ویرپول بررسی شود.

هرگز خودتان اقدام به تست و بستن قطعات دیفراست نکنید زیرا اگر اشتباهی در کار باشد بر روی برد الکترونیکی تاثیر می گذارد.

تنظیم نادرست دما

یکی از ساده ترین علت های سرما نداشتن یخچال ویرپول، تنظیم نادرست دما می باشد. اگر دما درست تنظیم نشود در کارکرد یخچال تاثیر می گذارد و موتور یا کمپرسور طبق دمای تنظیم شده کار می کند و سرما تولید می کند.

دمای مناسب برای یخچال ویرپول باید یخچال بر روی 3+ و فریزر بر روی 18- قرار داده شود.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات دقیق در مورد آموزش تنظیم کردن دمای یخچال Whirlpool مقاله تنظیم دمای یخچال را مطالعه کنید.

سنسور

خرابی سنسورهای یخچال یکی دیگر از علت های اصلی خنک نبودن و گرم بودن یخچال می باشد. زمانی که سنسور یخچال ایراد داشته باشد سرما سازی یخچال با مشکل مواجه خواهد بود.

سنسور باید توسط تکنیسین بررسی و رد صورت خرابی تعویض گردد.

لاستیک دور درب

لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یا نوار دور درب یخچال یک عایق می باشد که باعث عدم خروج سرما از یخچال می شود. در مواقعی ممکن است لاستیک دور درب پاره شده باشد یا مگنت (آهنربا) داخل لاستیک خاصیت آهنربایی خود را از دست داده باشد و لاستیک شل باشد.

باید حتما در این صورت لاستیک تعویض شود در غیر این صورت همیشه سرما نداشتن یخچال وجود خواهد داشت و از همه بدتر باعث فشار آمدن به موتور یا کمپرسور می گردد.

کمبود گاز

شارژ گاز یخچال

یکی از شایع ترین حالت های کمبود گاز یخچال، یکسره کار کردن و فریزر خنک یخچال گرم است. اگر دیدی که یخچال گرم است و فریزر یخ می زند احتمال کمبود گاز دستگاه بسیار بالا خواهد بود.

در این صورت لازم است که از خدمات شارژ گاز یخچال ریک سرویس استفاده کنید. برای این منظور با شرکت تماس بگیرید.

برد الکترونیکی اصلی

تعمیر برد یخچال ویرپول

آخرین دلیل برای سرما نداشتن یخچال ویرپول خراب و وجود مشکل در برد الکترنیکی اصلی دستگاه می باشد. هر چیپ یا آی سی که بر روی برد الکترونیکی نصب شده است یک کار خاص از دستگاه را کنترل می کند.

اگر تمام قطعات بالا تست شوند و مشکلی نداشته باشند مشکل اصلی از خود برد الکترونیکی می باشد. پیشنهاد می کنیم ابتدا از خدمات تعمیر برد یخچال ویرپول شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

اگر مشکل برطرف نشد لازم است برد الکترونیکی کلا تعویض گردد. حتی اگر در شهرستان هم باشید می توانید از خدمات تعمیرات برد یخچال شرکت ریک سرویس استفاده نماید.


سوالات و نظرات خود را در بخش نظرات اعلام کنید تا در سریع ترین زمان ممکن توسط کارشناسان شرکت پاسخ داده شود.

, ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست