علت دیفراست نکردن یخچال ویرپول

مقالات

دیفراست نکردن یخچال ویرپول (Whirlpool) یاعث عدم ایجاد سرما در یخچال می گردد. علت دیفراست یا یخ زدایی نکردن یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول را در این مقاله جذاب یاد بگیرید. با ما همراه باشید.

علت دیفراست نکردن یخچال ویرپول

دیفراست چیست؟

دیفراست (Defrost) نام فرآیندی می باشد که طی آن عمل یخ زدایی در یخچال انجام می گیرد. یخچال با شروع عملیات دیفراست باعث آب شدن برفک ها و یخ های موجود در سطح اواپراتور شده و باعث می شود سرماسازی یخچال ادامه یابد.

قطعات بخش دیفراست یخچال

  • اواپراتور
  • تایمر
  • ترمودیسک
  • ترموفیوز
  • سنسور
  • المنت یا هیتر

علت دیفراست یا یخ زدایی نکردن یخچال ویرپول

یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول زمانی که بر روی حالت دیفراست قرار نگیرید لازم است که حتما تکنیسین تعمیر یخچال ویرپول، یخچال را بررسی نماید. زیرا حتما یکی از قطعات بخش دیفراست ایراد دارد و باید تعویض گردد.

دلایل وجود مشکل در سیستم دیفراست یخچال

  • خرابی هر یک از قطعات دیفراست
  • برد الکترونیکی دیفراست
  • برد الکترونیکی اصلی

خرابی هر یک از قطعات دیفراست

اگر هر یک از قطعات اصلی دیفراست که شامل تایمر، سنسور، ترموفیوز و المنت است خراب شود باعث می شود سطح اواپراتور پر از یخ شود و در نتیجه باعث سرما نداشتن یخچال ویرپول می گردد.

برای تشخیص اینکه کدام قطعه خراب شده است لازم است که تکنیسین یخچال ویرپول به صورت تک به تک با یک مولتی متر از سالم بودن یا خراب بودن آنها اطمینان حاصل نماید.

برد الکترونیکی دیفراست

برد الکترونیکی دیفراست

برد الکترونیکی دیفراست وظیفه هماهنگی بین تمام قطعات دیفراست با برد الکترونیکی اصلی را دارد. زمانی که برد الکترونیکی دیفراست ایراد داشته باشد تاثیر مستقیمی بر روی کارایی سایر قطعات دیفراست می گذارد.

در فیلم آموزشی زیر نحوه تعویض برد الکترونیکی دیفراست یخچال Whirlpool نشان داده شده است.

برد الکترونیکی اصلی

برد الکترونیکی اصلی از جمله مهم ترین قطعات یخچال بعد از موتور یا کمپرسور یخچال می باشد. زمانی که برد الکترونیکی اصلی ایراد داشته باشد اگر همه قطعات دیفراست سالم هم باشند باز عمل دیفراست انجام نخواهد گرفت.

برای حل مشکل لازم است که از خدمات تعمیر برد یخچال ویرپول شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

وقتی ماژول دیفراست بر روی برد الکترونیکی ایراد داشته باشد پیام انجام فرآیند دیفراست به قطعات دیفراست ارسال نمی گردد. این ناهماهنگی باعث می شود که اواپراتور بیشر و بیشتر یخ بزند.

دیفراست نکردن یخچال چه ایرادی دارد؟

دیفراست نکردن یخچال باعث می شود که سرماسازی داخل یخچال به شدت کم شود. زیرا اواپراتور یخ زده است و امکان سرمادهی وجود ندارد.

همچنین اگر فن یخچال یا فن دیفراست ایراد داشته باشد تاثیر مستقیمی در سرما دهی یخچال دارد. خرابی فن یخچال باعث عدم گردش هوای سرد یا سرما داخل یخچال می گردد.

اگر متوجه شدید که یخچال شما ارور می دهد و همچنین یخچال گرم است و سرما ندارد مشکل اصلی می تواند اط قطعات دیفراست باشد.

سنسور دیفراست چیست و چه کاری انجام می دهد؟

سنسور دیفراست دمای فعلی اواپراتور را اندازه گیری می کند و به برد الکترونیکی ارسال می نماید. برد الکترونیکی نیز به واسطه همین سنسور دستور شروع یا عدم شروع فرآیند دیفراست را صادر می نماید.

زمانی که سنسور دیفراست خراب باشد هیچ هشداری به برد الکترونیکی ارسال نمی گردد و در نتیجه باعث می شود که دستور شروع عمل دیفراست توسط برد الکترونیکی صادر نگردد.

هیتر یا المنت دیفراست چیست؟

در بین پره ها یا تیغ های اواپراتور المنت یا هیتر قرار می گرد. زمانی که دستور شروع فرآیند دیفراست از برد الکترونیکی صادر شود هیتر یا المنت داغ می شود و باعث می شود که یخ های اواپراتور آب شود. این آب از یک راه خروجی به بغل کمپرسور هدایت می شود تا توسط گرمای کمپرسور تبخیر گردد.

, ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست