علت سوختن موتور یخچال

مقالات

علت سوختن موتور یخچال می‌تواند چیز های زیادی باشد که برای تعیین دقیق دلیل سوختن موتور یخچال باید یخچال توسط تعمیرکاران، عیب یابی شود. اما با توجه به تجربه خود و مشکلات مشتریان، در این مقاله از سری مقالات آموزشی تعمیر یخچال در سایت ریک سرویس قصد داریم تا شما را با برخی علت های رایج سوختن موتور یا کمپرسور یخچال آشنا کنیم

علت سوختن موتور یخچال

همچنین اگر موتور یخچال شما سوخته و با توجه به مطالب پایین مطمئن شدید که موتور یخچال سوخته و می‌خواهید هزینه تعویض موتور یخچال و یا قیمت موتور یخچال را بدانید باما تماس بگیرید.

علت سوختن موتور یخچال چیست؟

همانطورکه بالاتر نیز گفتیم سوختن موتور یخچال علت های زیادی ممکن است داشته باشد که ما در این مقاله فقط برخی از مهم ترین و متداول ترین آنها را بررسی خواهیم کرد. در ابتدا باید گفت که یکی از متداول ترین ها سوختن موتور یخچال سامسونگ است که برای تعویض و یا تعمیر آن می‌توانید به قسمت تعمیر یخچل سامسونگمراجعه کنید.

علت سوختن موتور یخچال

در اینجا مشکلات رایج و سوالات متداول کاربران را بررسی خواهیم کرد:

یخ زدن اواپراتور

اگر نمی‌دانید اواپراتور یخچال چیست و چه کاربردی ارد پیشنهاد می‌کنیم که به مقاله دلیل جمع شدن آب کف یخچال مراجعه کنید.در این مقاله به بررسی کامل اواپراتور و نحوه کار آن پرداخته ایم.

علت سوختن موتور یخچال

یخ زدن اواپراتور یخچال در چند حالت اتفاق می‌افتد:

  • یخچال در محل گرم و مرطوبی قرار داده شده باشد.
  • لاستیک درب یخچال خراب شده باشد و درب یخچال به درستی بسته نشود : تست سلامت لاستیک درب یخچال و تعویض آن
  • خرابی لولای درب یخچال و یا تراز نبودن زیر یخچال که باعث می‌شود درب یخچال به درستی بسته نشود.
  • خرابی سیستم دیفراست که وظیفه ی برفک زدایی را دارد.

یکسره کار کردن موتور یخچال و عدم سرمای مناسب در یخچال

اگر موتور یخچال شما به صورت یکسره کار می‌کند، برای تعمیر و علت آن می‌توانید به قسمت یکسره کار کردن یخچال مراجعه کنید. و این امر که موتور یخچال زیاد کار می‌کند ولی یخچال سرما ندارد می‌تواند به علت کم بودن فاصله یخچال از دیوار پشتی باشد.

گاز یخچال را شارژ کردیم ولی باز هم یخچال سرما ندارد

این مورد باید توسط تعمیرکران مورد بررسی قرار گیرد و به صورت دقیق عیب یابی شود. همچنین برای این موضوع می‌توانید به قسمت شارژ گاز یخچال مراجعه کنید.

علت سوختن موتور یخچال

کم کار کردن موتور یخچال و عدم سرمای مناسب در یخچال

این امر ممکن است به دلیل عدم تنظیم دمای یخچال در دمای مناسب باشد. برای رفع این موضوع به قسمت دمای مناسب یخچال مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل این موضوع را بررسی کردیم.

سوختن لامپ یخچال

این موضوع نیز یکی از رایج ترین مشکلات کاربران است که با ما تماس می‌گیرند. برای رفع اینموضوع به قسمت  تعویض لامپ یخچال مراجعه کنید و چنانچه مشکل رفع نشد با ما تماس بگیرید.

علت سوختن موتور یخچال

موتور یخچال صدا می‌دهد ولی کار نمی‌کند

اگر موتور یخچال صدایی همانند صدای چک چک می‌دهد ولی یخچال سرما ندارد و به درستی کار نمی‌کند این موضوع می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه برخی از آنها را بررسی خواهیم کرد:

علت سوختن موتور یخچال

صدای زیاد موتور یخچال

بهعلت پرکاربرد بودن و رایج بودن این مشکل ما مقاله ای را برای این موضوع اختصاص دادیم که در آن به بررسی کامل آن می‌پردازیم و راه های رفع آن را نیز مطرح کردیم. برای این موضوع به قسمت رفع صدای زیاد یخچال مراجعه کنید.

سرمای زیاد یخچال

قبل از هرچیزی به قسمت تنظیم دمای یخچال مراجعه کنید و چنانچه مشکل رفع نشد، علت این امر یکی از دلایل زیر است:

  • خرابی سنسور دما
  • در هنگام تعویض ترموستات اتصالات به درستی برقرار نشده است
  • خرابی ترموستات یخچال

امیدوارم که این مقاله برای شما کاربران عزیز مفید بوده باشد. همانظور که گفتیم این ها فقط برخی از دلایل خراب شدن یا سوختنموتور یخچال می‌باشد. برای عیب یابی دقیق یخچال و سایت بای ساید با ما تماس بگیرید.

19 28 36 44 021
5465 583 0912

قیمت روز انواع ساید بای ساید

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست