علت چسبندگی درب یخچال

مقالات

علت چسبندگی درب یخچال چیست؟ چرا درب یخچال سخت باز می‌شود؟

در ابتدا ممکن است درب یخچال فریزر خیلی مهم به نظر نرسد. اما در واقع یکی از مهم ترین بخش ها در یخچال فریزر می‌باشد.

کمپرسور در یخچال فریزر، سما تولید می‌کند و این سرما در یخچال حرکت می‌کند. حال اگر درب یخچال و یا لاستیک آن خراب باشد و به درستی بسته نشود، این سرمایتولید شده از یخچال فریزر خارج می‌شود و در نتیجه کمپرسور یخچال نیز خراب می‌شود.

حال ممکن است درب یخچال سخت باز شود و یا در باز کردن درب یخچال با مشکل مواجه شده باشید. معمولا این اتفاق زمانی می‌افتد که لاستیک درب یخچال سر جای خود قرار نگیرد و از جای خود خارج شود.

علت چسبندگی درب یخچال


علت چسبندگی درب یخچال

همانطور که بالاتر گفتیم درب یخچال دارای اهمیت بالایی می‌باشد که با استفاده از یک لاستیک مانع از خارج شدن هوای سرد از یخچال می‌شود، این لاستیک ممکن است در طول زمان دچار آسیب هایی شود.

به عنوان مثال ممکن است درب یخچال سخت باز شود و یا اینکه درب یخچال باز بماند که در هر 2 حالت شما باید لولای درب و لاستیک درب را بررسی نمایید.

چنانچه لولای درب مشکلی نداشته باشد پس مشکل از لاستیک می‌باشد.

علت چسبندگی درب یخچال

حتی ممکن است شما لاستیک را تازه تعویض کرده باشید اما باز هم درب یخچال سخت باز شود که در این صورت مشکل از لاستیک درب یخچال نیست، بلکه لاستیک درب سر جای خود قرار نگرفته است و یا از جای خود خارج شده است.

شما با استفاده از مقاله ی تعویض لاستیک درب یخچال می‌توانید لاستیک درب یخچال را تست کنید و در صورت خرابی آن را تعویض نمایید. ما در این مقاله روش تعویض لاستیک درب یخچال را به صورت کامل شرح داده ایم.


علت باز ماندن درب یخچال

همانطور که گفتیم یکی دیگر از مشکلات یخچال فریزر ها باز ماندن درب یخچال می‌باشد که در دراز مدت ایراداتی به موتور یخچال و همچنین سنسور های یخچال وارد می‌کند. بنابراین بهتر است که هرچه سریع تر این مشکل را تعمیر کنید.

باز ماندن درب یخچال باعث خارج شدن سرما از یخچال فریزر و در نتیجه گرم شدن داخل یخچال فریزر می‌شود. در صورت گرم شدن داخل یخال نیز، تمام مواد غذایی داخل آن فاسد شده و باید همه آنها را دور بریزید.

علت چسبندگی درب یخچال

باز ماندن درب یخچال می‌تواند به علت تراز نبودن یخچال و عدم صاف بودن زیر یخچال باشد. شما می‌توانید این مورد را طبق آموزشی که در قسمت چگونه یخچال را تراز کنیم مطالعه کنید و انجام دهید.

همچنین ممکن است به علت خرابی لاستیک درب یخچال نیز این اتفاق بیافتد که برای این موضوع نیز می‌توانید از مقاله ی تعویض لاستیک درب یخچال استفاده کنید و طبق این آموزش، لاستیک درب یخچال را تست کرده و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.


تعمیر درب یخچال در محل

در صورت تمایل نیز می‌توانید با مرکز ریک سرویس تماس بگیرید و سفارش تعمیر یخچال خود را ثبت نمایید. پس از ثبت سفارش، تکنسین ما در زمان تعیین شده توسط شما، در محل شما حاضر شده و یخچال فریزر شما را مثل روز اول تعمیر می‌کنند.

تمام تعمیرات ریک سرویس دارای 1 سال گارانتی می‌باشد.

آدرس : 
تهران، دریاچه چیتگر، بلوار کوهک، مجتمع تجاری طوبی، طبقه 2، راهرو G، واحد 414

تلفن ها :

قیمت روز انواع ساید بای ساید

, , , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست