انواع سنسور های یخچال فریزر

مقالات

انواع سنسور های یخچال فریزر

یخچال فریزر های امروزی از سنسور های مختلفی استفاده می‌کنند که این سنسور ها باعث هوشمند شدن آنها می‌شود، به عنوان مثال : یک سنسور در یخچال، دمای یخچال را هر لحظه اندازه گیری کرده و آن را به برد اصلی یخچال گزارش می‌دهد، حال برد اصلی یخچال آن را با دمایی که شما تنظیم کرده اید مقایسه می‌کند، اگر این دمای از دمایی که شما تنظیم کردید بالاتر باشد، برد اصلی، موتور یخچال را روشن می‌کند تا زمانی که دمای یخچال به دمای مناسب برسد.

بنابراین سنسور یخچال نقش مهمی را در یخچال ایفا می‌کند و کمک زیادی به هوشمند بودن یخچال می‌کند.

انواع سنسور های یخچال فریزر


انواع سنسور های یخچال فریزر

در این قسمت انواع سنسور های یخچال و نحوه کار آنها را شرح می‌دهیم، سنسور های یخچال فریزر بخش های مختلف یخچال را مورد بررسی قرار می‌دهد و آن را به کاربر نمایش می‌دهد. بنابراین عیب یابی و بررسی علت خرابی یخچال فریزر برای کاربران بسیار راحت تر شده است زیرا هر سنسور، خطا ها را با کد هایی به کاربران نمایش می‌دهند.


سنسور دمای یخچال

وظیفه این سنسور، اندازه گیری دمای داخلی یخچال و گزارش آن به برد اصلی یخچال می‌باشد. همانطور که بالاتر نیز گفتیم، پس از گزارش دما بهبرد اصلی یخچال، برد یخچال تصمیم می‌گیرد که موتور یخچال را روشن کند یا خیر. بنابراین این سنسور یکی از مهم ترین سنسور ها در یخچال می‌باشد و بروز ایراد در آن می‌تواند سیستم سرمایشی یخچال را خراب کند.

انواع سنسور های یخچال فریزر


سنسور دمای فریزر

وظیفه این سنسور، اندازه گیری دمای داخلی فریزر و گزارش آن به برد اصلی یچال می‌باشد. بنابراین کار این سنسور نیز مانند سنسور دمای یخچال می‌باشد با این تفاوت که مربوط به بخش فریزر است. کار این سنسور نیز بسیار مهم است و اگر خراب شود ممکن است دمای فریزر به شدت کاهش یا افزایش یابد.


سنسور دمای محیط

در یخچال فریزر های امروزی سنسور دمای محیط نیز وجود دارد. وظیفه این سنسور اندازه گیری دمای محیط یخچال فریزر و گزارش آن به برد اصلی یخچل می‌باشد. حال ممکن است بپرسید چرا دمای محیط برای برد اصلی مهم است؟ در پاسخ باید گفت که برد اصلی با توجه به دمای محیط یخچال فریزر، میزان ولتاژ ورودی به موتور یخچال را تنظیم می‌کند.

بنابراین خرابی این سنسور و نادیده گرفتن آن می‌تواند به موتور یخچال آسیب هایی را وارد کند.


سنسور دیفراست

انواع سنسور های یخچال فریزر

یکی دیگر از سنسور های مهم در یخچال فریزر ها سنسور دیفراست می‌باشد که باعث جلوگیری از برفک زدگی در یخچال و فریزر می‌شود. در واقع سنسور دیفراست تشخیص می‌دهد که چه زمانی قطعه ی گرم کننده باید شروع به کار کند تا برفک های یخچال ذوب شود و چه زمانی باید کار خود را قطع کند. وجود این سنسور به سلامت و افزایش طول عمر اواپراتور کمک می‌کند.

ما قبل تر در مقاله ی سنسور دیفراست یخچال چیست؟ به صورت کامل نحوه کار و نشانه های خرابی این سنسور را مورد بررسی قرار دادیم و شما می‌توانید آن را مطالعه نمایید.


سنسور درب یخچال

وقتی درب یخچال را باز می‌کنیم، چراغ داخل یخچال و یا فریزر روشن می‌شود، سنسور درب یخچال این کار را انجام می‌دهد و چنانچه بیش از حد درب یخچال باز بماند این سنسور با صدا هایی مانند بوق زدن هشدار می‌دهد که درب یخچال را ببندیم. زیرا در صورت باز بودن درب یخچال گرما وارد یخچال شده و سرما از یخچال خارج می‌شود. که این امر سبب می‌شود فشار زیادی به موتور یخچال وارد شود.


سنسور آبریز یا دیسپنسر یخچال

در یخچال فریزر هایی که دارای آبریز هستند این سنسور وجود دارد. زمانی که لیوان در قسمت دیسپنسر قرار بگیرد این سنسور اجازه ی خروج آب یا یخ را به یخچال می‌دهد.


سنسور دمای کمپرسور یخچال

یکی دیگر از سنسور های مهم در یخچال فریزر ها، سنسور دمای کمپرسور می‌باشد که دمای کمپرسور را اندازه می‌گیرد و در صورت داغ شدن کمپرسور آن را خاموش می‌کند. بنابراین این سنسور از داغ شدن بیش از حد کمپرسور یخچال جلوگیری می‌کند.


تعمیر سنسور های یخچال فریزر

برای تعمیر و یا تعویض هر یک از سنسور های یخچال فریزر همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب می‌توانید با ما تماس بگیرید تا در زمان دلخواه شما، تکنسین مربوطه را به محل شما اعزام کنیم:

 • تمام تعمیرات دارای 18 ماه گارانتی می‌باشد
 • پشتیبانی از 8 صبح الی 12 شب
 • تعمیر یخچال در محل شما
 • حضور تعمیر کار در محل شما در زمان دلخواه شما
 • هزینه پایین
 • عیب یابی دقیق و سریع یخچال فریزر
 • استفاده از قطعات 100% اورجینال
 • تعمیر یخچال در کوتاه ترین زمان
 • و…

65 53 76 44 021
19 28 36 44 021
5465 583 0912

قیمت روز انواع ساید بای ساید

انواع سنسور های یخچال فریزر

, , , , , , ,

نظرات کاربران

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ناشناس
  1399-05-05 07:57

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

  پاسخ
 • مرتضی پ ن
  1400-02-06 23:35

  سلام،مطالبتون بسیارزیبا ،آموزنده،باارزش،میباشد،تعجب میکنم چطوربعضی ازتعمیرگار،یاباصتلاح نمایندگی ازفریزرهای دیفراست هیچ دانشی ندارند، فریزر من سنسوردمایی سوخته،نفهمیده، المنت دوراواپراتورعوض کرد،درصورتیکه المنت سوخته نبود

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست