برد یخچال چیست

مقالات

برد یخچال چیست

ما تا کنون مطالب زیادی را درباره تعمیر برد یخچال در وب سایت ریک سرویس قرار داده ایم، در هر یک از این مطالب به صورت خلاصه نحوه کار برد اصلی یخچال را شرح داده ایم و یک نمونه کوچک از کاربرد برد اصلی یخچال را ذکر کردیم.

برد اصلی در یخچال فریزر ها یکی از مهم ترین قطعات می‌باشد، زیرا برد اصلی است که کار موتور یخچال را کنترل می‌کند، به این صورت که سنسور ها در یخچال فریزر، دمای یخچال را اندازه گیری کرده و آن را به برد اصلی گزارش می‌دهند، حال اگر دمای یخچال از دمایی که شما تنظیم کرده اید، بالاتر باشد، برد اصلی موتور یخچال را روشن می‌کند تا زمانی که دمای یخچال به دمایی که شما تنظیم کرده اید برسد.

بنابراین بروز هرگونه ایراد در برد اصلی اختلالاتی را در سیستم سرمایشی یخچال به وجود می‌آورد و باید فوراً آن را تعمیر کنید.

برای تعمیر و یا تعویض برد اصلی یخچال فریزر با شماره ی 19 28 36 44 021 و یا 5465 583 0912 تماس بگیرید.

برد یخچال چیست ؟ (برد الکترونیکی یخچال)

برد یخچال چیست

همانطور که می‌دانید با پیشرفت تکنولوژی، لوازم خانگی نیز پیشرفت ها و تغییراتی داشته اند. یخچال فریزر ها نیز دارای تغییراتی بوده اند از جمله اینکه ترموستات و کنترل کننده های فیزیکی را حذف کرده و به جای آنها از برد الکترونیکی استفاده می‌کنند.

همچنین در ساید بای ساید  های امروزی تایمر دیفراست که مشخص می‌کرد یخچال جه زمانی باید شروع به ذوب کردن برفک ها کند، حذف شده و این کار توسط برد الکترونیکی انجام می‌شود که این امر سبب کاهش مصرف برق در یخچال های امروزی شده است.

همانطور که بالاتر گفتیم، سنسور ها در ساید بای ساید های امروزی، دمای یخچال را به برد الکنترونیکی گزارش می‌دهند، حال برد الکترونیکی با توجه به دمایی که از سنسور ها دریافت کرده و دمایی که شما تنظیم کرده اید، فرمان لازم را صادر می‌کند.

برد الکترونیکی یخچال را به عنوان مغز یخچال نیز می‌شناسند که موتور یخچال و همچنین فن های یخچال را کنترل می‌کند. پس برد اصلی در یخچال تاثیر مهمی در سیستم سرمایشی یخچال دارد.

البته تنها کار برد الکترونیکی یخچال، کنترل کردن موتور یا فن های یخچال نیست، بلکه یخچال های جدید دارای برد های الکترونیکی تخصصی و پیشرفته ای هستند که قطعاتی مثل : موتور یا کمپرسور یخچال، فن یخچال، المنت، درب یخچال فریرز، یخساز، سنسور ها و… را کنترل می‌کنند.

بنابراین تعمیر برد اصلی یخچال حتماً باید توسط تکنسیت متخصص در این امر انجام شود و اگر دانش فنی کافی برای این کار را ندارید بهتر است از باز و بسته کردن بخش های مختلف یخچال خودداری کنید.


آموزش تعویض برد الکترونیکی یخچال

برد یخچال چیست

اگر دانش فنی کافی برای انجام این کار را دارید، می‌توانید طبق مراحل زیر برد اصلی یخچال را تعویض نمایید، بنابراین پس از اینکه مطمئن شدید برد یخچال سوخته و یک برد الکترونیکی جدید متناسب با نوع یخچال خود را تهیه کردید، مراحل زیر را برای تعویض برد الکترونیکی یخچال انجام دهید:

مراحل تعویض برد الکترونیکی یخچال :

 1. یخچال را از برق بکشید و کمی صبر کنید.
 2. یخچال فریزر را جلو بکشید تا به پشت یخچال دسترسی داشته باشید.
 3. حال طوری یخچال را قرار دهید که به برد الکترونیکی یخچال دسترسی داشته باشید.
 4. اکنون باید پوشش برد الکترونیکی یخچال را جدا کنید.
 5. توجه داشته باشید که برد الکترونیکی در یخچال فریزر های مختلف، در جا های متفاوتی قرار می‌گیرد مانند پشت یخچال فریزر یا داخل یا در دیواره ها و… که می‌توانید محل قرارگیری آن را در دفترچه یخچال پیدا کنید.
 6. با استفاده از پیچ گوشتی، پوشش برد الکترونیکی را جدا کنید.
 7. اکنون از اتصالات سیم های برد الکترونیکی یک عکس بگیرید تا در هنگام نصب برد جدید با مشکل مواجه نشوید.
 8. حال سیم های را جدا کنید.
 9. ممکن است برای جدا کردن اتصالات برد الکترونیکی به انبر دست نیاز داشته باشید.
 10. سپس به آرامی برد الکترونیکی را خارج کنید. برای خارج کردن آن باید به آرامی قفل های پلاستیکی را باز کنید.
 11. سپس برد الکترونیکی جدید را سر جای خود قرار دهید و قفل های پلاستیکی را وصل کنید.
 12. حال با استفاده از عکسی که تهیه کردید، اتصالات سیم ها را برقرار کنید.
 13. حال پوشش برد الکترونیکی را سر جای خود قرار دهید.
 14. و سپس یخچال را به جای خود برگرانید و آن را به برق وصل کنید.

بسیار مهم:

توجه : برد الکترونیکی یخچال بسیار حساس است و اگر اتصالات به درستی برقرار نشده باشد ممکن است بسوزد و یا به موتور یخچال آسیب وارد شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنم برای انجام این کار با ما تماس بگیرید تا در زمان دلخواه شما تکنسین مربوطه را به محل شما اعزام کنیم.


نشانه های خرابی برد الکترونیکی یخچال

برد یخچال چیست

چنانچه هر یک از موارد زیر را مشاهده کردید ممکن است مشکل از برد الکترونیکی یخچال باشد که باید هرچه سریع تر آن را تعمیر کنید:

در موارد بالا ممکن است ایراد از برد الکترونیکی باشد، همچنین ممکن است ایراد از بخش دیگری در یخچال نیز باشد، تکنسین ریک سرویس با بیش از 25 سال تجربه در ابتدا یخچال شما را عیب یابی کرده و سپس آن را تعمیر می‌کنند.


قیمت برد الکترونیکی یخچال

برد الکترونیکی یخچال فریزر ها اکثراً به صورت وارداتی بوده و قیمت آنها کاملاً وابسته به نرخ ارز می‌باشد و در نوسانات ارز در بازار کنونی، نمی‌توان قیمت دقیقی برای برد الترونیکی یخچال تعیین کرد.

اما به طور کلی قیمت برد الکترونیکی یخچال بین 800.000 تومان تا 4.500.000 تومان می‌باشد که می‌توانید برای اطلاع از قیمت برد الکترونیکی متناسب با نوع یخچال خود با ما تماس بگیرید.

5465 583 0912
19 28 36 44 021

برد یخچال چیست


تعمیر برد الکترونیکی یخچال در ریک سرویس

 • تمام تعمیرات دارای 18 ماه گارانتی می‌باشد
 • پشتیبانی از 8 صبح الی 12 شب
 • تعمیر یخچال در محل شما
 • حضور تعمیر کار در محل شما در زمان دلخواه شما
 • هزینه پایین
 • عیب یابی دقیق و سریع یخچال فریزر
 • استفاده از قطعات 100% اورجینال
 • تعمیر یخچال در کوتاه ترین زمان
 • و…

65 53 76 44 021
19 28 36 44 021
5465 583 0912

قیمت روز انواع ساید بای ساید

برد یخچال چیست

, , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست