صدای زیاد یخچال سامسونگ

مقالات

صدای زیاد یخچال سامسونگ یکی از مشکلاتی است که اغلب برای دوستان عزیز جای سوال است که این صدای آزار دهنده به چه علت می باشد؟ چگونه می توان از شر این صدای آزار دهنده راحت شد؟ امروز در وب سایت ریک سرویس شما را به چیزی که دنبالش هستید می رسانیم. با ما همراه باشید.

صدای زیاد یخچال سامسونگ

علت صدای زیاد یخچال سامسونگ

سامسونگ یکی از برندهای آشنایی می باشد که امروزه در ایران به یکی از بهترین برند تولید کننده لوازم خانگی و تلفن همراه تبدیل شده است. یخچال های سامسونگ دارای تکنولوژی برتر هستند که بسیار کارکرد عالی دارند.

یخچال SAMSUNG ممکن است به هر دلیلی یا حتی به مرور زمان که طول عمرش زیاد می شود دچار فرسودگی قطعات شود و در نتیجه موقع کار کردن صدای آزار دهنده از خود بروز دهد.

صدای زیاد یخچال سامسونگ اصلا قابل تحمل نیست و باید سریع برطرف شود. هم برای آرامش منزل خوب نیست و هم ممکن است به قطعات دیگر آسیب وارد نماید.

متداول ترین علت های ایجاد صدای زیاد در یخچال سامسونگ

مواردی که در زیر ذکر شده اند برای تمام مدل های یخچال سامسونگ می باشد. از جمله مدل ساید بای ساید و دوقلو و معمولی.

  • تیغه های فن ها
  • فن اواپراتور
  • فن کندانسور
  • کمپرسور یخچال
  • خرابی یخساز

تیغه های فن ها

زمانی که تیغه های یکی از فن ها به خاطر کار کردن بیش از حد فرسوده شود موقع چرخید به دیواره و جدار فن برخورد می کند. چون فن با سرعت زیادی می چرخد باعث می شود باعث می شود صدای آزار دهنده زیادی داشته باشد. برای حل مشکل باید فن تعویض شود.

فن اواپراتور

اواپراتور یکی از قطعات شبکه یا سیستم دیفراست می باشد. زمانی که فن اواپراتور خراب باشد یا حتی زمانی که اواپراتور یخ می زند فن به یخ ها برخورد می کند و صدا خر خر خر از داخل یخچال شنیده می شود.

اگر شما درب یخچال را باز کنید و متوجه این صدا شدید یعنی فن اواپراتور به احتمال بسیار زیاد به چیزی برخورد می کند. یا فن به یخ ها برخورد می کند یا فن خراب شده است و به دیواره یخچال برخورد می کند و باعث ایجاد صدا می شود.

فن کندانسور

کندانسور در پشت یخچال قرار دارد. البته در مدل ساید بای ساید کندانسور در داخل پشت یخچال می باشد و فن کندانسور پشت یخچال کنار موتور قرار دارد. اگر متوجه شدید صدای یخچال از پشت آن می آید باید فن کندانسور را تست کنید که سالم است یا نه. پیشنهاد می کنیم هر 6 ماه یکبار یخچال را سرویس کنید تا از این مشکل خلاص شوید.

کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال یکی دیگر از علت های ایجاد صدای زیاد در یخچال سامسونگ می باشد. زمانی که کمپرسور صدای آزار دهنده بدهد از دو حالت خارج نیست:

  • خرابی موتور یا کمپرسور
  • خرابی فن موتور کمپرسور

خرابی موتور یا کمپرسور

اگر صدا از موتور یا کمپرسور یخچال باشد باید کمپرسور را تعویض نمود. اگر می خواهید کمپرسور را تعمیر کنید پیشنهاد می کنیم مقاله تعمیر موتور یخچال سامسونگ را مطالعه کنید.

خرابی فن موتور یا کمپرسور

اگر تنها فن موتور یا کمپرسور مشکل داشته باشد به راحتی می توان آن را تشخیص داد و نسبت به تعویض آن اقدام نمود. البته این کار را باید حتما تکنیسین تعمیر یخچال سامسونگ انجام دهد. هرگز خودتان موتور یخچال را بررسی و تست نکنید.

یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

عوامل زیادی در یکسره کار کردن یخچال سامسونگ دخالت دارند. که ما در یک مقاله ویژه به صورت تخصصی به آنها اشاره کرده ایم. تنها کافی است مقاله علت یکسره کار کردن یخچال را مطالعه کنید.

خرابی یخساز یخچال

یخساز یخچال یکی از امکاناتی می باشد که اغلب در یخچال های مدل ساید بای ساید قرار دارد. عکس یخساز را می توانید در زیر مشاهده کنید.

یخساز یخچال

اگر متوجه شدید یخساز هنگام کار کردن صدا می دهد لازم است یخساز بررسی شود. ممکن است موتور یخساز ایراد داشته باشد. همچنین اهرام و سایر قطعات نیز لازم است تست شود تا مشکل کلی پیدا شود. پیشنهاد می کنیم از خدمات تعمیر یخساز یخچال شرکت تهران سرویس استفاده کنید.

صدای زیاد ساید بای ساید سامسونگ

یکی از مشکلات عمده در یخچال های ساید بای ساید سامسونگ، صدای زیاد و آزار دهنده آن می باشد. پیشنهاد می کنیم اگر شما نیز این مشکل را دارید حتما از خدمات تعمیر ساید بای ساید سامسونگ شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

, , ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست