یخ نساختن یخساز یخچال ویرپول

مقالات

یخ نساختن یخساز یخچال ویرپول (Whirlpool) یکی از مشکلاتی می باشد که بسیار متداول می باشد. یخ نساختن یخچال می تواند یک ایراد و عیب بزرگ برای یخچال باشد. در این مقاله به صورت کامل با علت های یخ نساختن یخساز یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول آشنا می شوید. پس با ما همراه باشید.

یخ نساختن یخساز یخچال ویرپول

یخساز یخچال ویرپول

یخچال آمریکایی ویرپول دارای یخساز عالی و پیشرفته ای می باشد که داشتن یخ آمده را برای شما همیشه فراهم می نماید. یخساز یا Ice Maker یکی از ویژگی های منحصر به فرد یخچال ویرپول می باشد.

یخساز در کدام مدل از یخچال ویرپول قرار دارد؟

اغلب در مدل های ساید بای ساید یخساز وجود دارد. در مدل های قدیمی معمولی یخساز وجود ندارد. و محفظه یخ به صورت جداگانه می باشد.

علت یخ نساختن یخساز یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول

یخ نساختن یخساز یکی از بدترین مشکلات مربوط به یخساز یخچال می باشد. ممکن است یخساز مشکلات دیگری داشته باشد که با نمایش کد خطا یا ارور مخصوص تا حدودی می توان به مشکل پی برد. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ارور یخچال ویرپول را مطالعه کنید.

  • دمای یخچال
  • شیر ورودی آب
  • خرابی یخساز
  • فشار پایین آب
  • سوئیچ درب یخچال
  • ماژول یخساز بر روی برد الکترونیکی
  • فیلتر آب
  • سویئچ یخساز
  • موتور یا کمپرسور یخچال

دمای یخچال

دمای یخچال و فریزر تاثیر مهمی در یخ ساختن و نساختن یخساز دارد. اگر دمای فریزر در درجه مناسبی نباشد یخساز قادر به تولید یخ نخواهد بود. باید درجه فریزر بر روی 20- تنظیم شود. اگر درجه از 17- کمتر باشد امکان یخ نساختن یخساز بالا می باشد.

شیر ورودی آب

در پشت یخچال یک یا دوتا شیر ورودی آب وجود دارد که آب را به داخل یخچال و یخساز وارد می کند. اگر شیر آب ورودی مشکل داشته باشد آب یا به اندازه کافی وارد یخساز نمی شود و یا بیش از اندازه وارد یخساز می شود و در هر صورت باعث خرابی یخساز و عدم یخ ساختن یخساز می شود.

خرابی یخساز

ممکن است خود یخساز دچار مشکل شده باشد. ممکن است یکی از قطعات مانند رگلاژ، اهرم، موتور یا لوله آب و یخ ریز خراب شده باشد که در این صورت لازم است حتما تکنیسین تعمیر یخچال ویرپول یخساز را بررسی نماید و مشکل را برطرف کند.

اغلب یخساز های یخچال ویرپول تعمیر می شوند. پیشنهاد می کنیم از خدمات تعمیر یخساز یخچال استفاده کنید.

فشار پایین آب

اگر فشار آب ورودی به یخچال پایین باشد یعنی کمتر از 20 psi باشد آب به درستی به یخساز نمی رسد و یخ ساختن با مشکل مواجه خواهد شد. این مورد تنها در صورتی اتفاق می افتد که یا آب شهری فشار کمی داشته باشد یا شلنگ آب ورودی در یک نقطه تا شده باشد و آب آرام آرام به یخساز برسد.

سوئیچ درب یخچال

زمانی که درب یخچال باز باشد یخساز و دیسپنسر یخچال کار نمی کند. اگر سوئیچ درب یخچال ایراد داشته باشد و یخچال درب را باز شده تشخیص دهد باعث می شود یخساز کار نکند.

برای حل مشکل لازم است که حتما سوئیچ درب بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.

ماژول یخساز بر روی برد الکترونیکی

اگر ماژول مربوط به یخ ساختن دستگاه بر روی برد الکترونیکی ایراد داشته باشد تاثیر مستقیم بر روی یخ ساختن دستگاه و یخساز می گذارد.

برای حل مشکل باید برد الکترونیکی اصلی بررسی شود. پیشنهاد می کنیم از خدمات تعمیر برد یخچال ویرپول شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

فیلتر آب

فیلترهای آب یخچال یکی از دلایل دیگر یخ نساختن یخساز می باشد. باید فیلترها هر 6 ماه یکبار تعویض شوند. زیرا آب ابتدا وارد فیلتر و سپس از فیلتر وارد یخساز و دیسپنسر می شود. اگر فیلتر کثیف باشد آب یا وارد یخساز نمی شود و یا با فشار کمی وارد می شود که در هر صورت باعث عدم یخ ساختن یخساز می گردد.

سوئیچ یخساز

بر روی یخساز دکمه ON / OFF وجود دارد که باعث روشن یا خاموش شدن یخساز می گردد. اگر این دکمه مشکل داشته باشد یخساز کلا روشن نمی شود.

موتور یا کمپرسور یخچال

یکی از عوامل اصلی یخ نساختن یخساز یخچال ویرپول، خرابی موتور یا کمپرسور یخچال می باشد. اگر موتور یا کمپرسور ضعیف شده باشد و یا به قول معروف از کمپرس افتاده باشد یخساز نمی تواند یخ تولید نماید.

همچنین یکسره کار کردن یخچال یکی از دلایل یخ نساختن یخساز می باشد. که باید حتما یخچال توسط تکنیسین تعمیرات یخچال Whirlpool بررسی شود و مشکل برطرف گردد.

, , ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست