علت کار نکردن دیسپنسر یخچال ویرپول

مقالات

کار نکردن دیسپنسر یخچال ویرپول (Whirlpool) یکی از متداول ترین ایرادات یا مشکلات یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول می باشد. بسیاری از مواقع خرابی آب سردکن یا دیسپنسر باعث می شود در فصل تابستان و گرما به شدت مشکل پیش آمده حیاتی جلوه دهد. در این مقاله شما با علت به وجود آمدن مشکل برای دیسپنسر یا آبریز یخچال ویرپول آشنا می شوید.

علت کار نکردن دیسپنسر یخچال ویرپول

دیسپنسر یا آبریز یخچال ویرپول

در یخچال های ساید بای ساید و مدل های جدید Whirlpool بخش ویژه ای به یخچال اضافه شده است. آب سردکن یخچال بخشی مهمی می باشد که یکی از مزایا و امکانات اصلی این یخچال می باشد.

با استفاده از آب سردکن می توانید همیشه از آب خنک و سرد استفاده کنید. این امکان ویژه باعث می شود دیگر هیچ آبی در یخچال نگه داری نکنید و فضای خالی یخچال را بی مورد پر نکنید.

در مدل هایی از یخچال ویرپول یک محفظه در یخچال قرار دارد که به صورت دستی پر از آب می شود و سپس آب خنک از دیسپنسر خارج می شود.

در مدل های ساید بای ساید این یخچال هم به صورتی آب سردکن قرار داده شده است که آب به صورت مستقیم وارد محفظه می شود. در این حالت ممکن است فقط به اندازه 2 لیوان آب سرد در یخچال نگه داری کرد.

چگونگی تعمیر آبریز یا دیسپنسر یخچال ویرپول

پیشنهاد ما این است که ابتدا برای حل مشکل این مقاله را مطالعه کنید سپس اگر مشکل برطرف نشد با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال ویرپول تماس بگیرید.

علت گرم بودن آب سردکن یخچال ویرپول

دوستان عزیز همیشه توجه کنید که سرمای داخل یخچال باعث خنک شدن آب داخل محفظه آب سردکن می شود. اگر یخچال سرما مناسبی نداشته باشد در نتیجه آب داخل محفظه آب سردکن می تواند گرم باشد. اگر شما این مشکل را دارید پیشنهاد می کنیم حتما مقاله سرما نداشتن یخچال ویرپول را مطالعه کنید.

دلایل کار نکردن دیسپنسر یا آبریز یخچال ویرپول

در زیر تمام دلایل و علت های کار نکردن دیسپنسر یخچال Whirlpool ذکر شده است.

  • واشر داخل محفظه آب سردکن ایراد دارد.
  • آب ورودی به یخچال ایراد دارد.
  • فشار آب پایین است.
  • برد الکترونیکی دیسپنسر
  • سوئیچ دیسپنسر
  • فیلتر آب
  • سوئیچ درب
  • موتور یا کمپرسور یخچال

واشر داخل محفظه آب سردکن ایراد دارد.

در داخل محفظه آب سردکن در زیر خروجی آن واشری وجود دارد که هر گونه ایراد و مشکلی در آن باعث می شود که خروج آب از محفظه با مشکل مواجه شود.

برای تست مشکل لازم است که آب سردکن را تخلیه کنید و واشر را باز کنید تا ببینید مشکل دارد یا خیر. در صورت نیاز باید واشر تعویض گردد.

آب ورودی به یخچال ایراد دارد.

این مشکل تنها در مدل های ساید بای ساید و مدل هایی که آب به صورت مستقیم وارد یخچال می وشود وجود دارد. باید مطمئن شوید که شلنگ های آب ورودی به یخچال سالم هستد و آب به درستی وارد یخچال می شود.

فشار آب پایین است.

در یخچال ساید بای ساید و مدل هایی که آب مستقیم وارد یخچال می شود باید فشار آب به میزانی باشد که بتواند راحت وارد یخچال گردد. اگر فشار آب پایین باشد آب نمی تواند وارد آب سردکن و در نتیجه آب از دیسپنسر خارج نمی شود.

برد الکترونیکی دیسپنسر

اگر برد الکترونیکی دیسپنسر ایراد داشته باشد دکمه و سوئیچ دیسپنسر کار نمی کند. برای حل مشکل یا باید برد الکترونیکی تعمیر شود یا در صورت نیاز تعویض گردد. می توانید از خدمات تعمیر برد یخچال ویرپول شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

سوئیچ دیسپنسر

یکی از مشکلات ساده آبریز یا دیسپنسر یخچال ویرپول خرابی سوئیچ دیسپنسر می باشد. سویئچ همان قطعه ای است که وقتی لیوان را به آن فشار می دهیم آب وارد لیوان می شود.

اگر سوئیچ خراب باشد باید سوئیچ حتما تعویض گردد. پیشنهاد می کنیم این کار را خودتان انجام ندهید زیرا آب سردکن باید باز شود تا سوئیچ تعویض گردد.

فیلتر آب

فیلتر آب باید هر 6 ماه یکبار تعویض گردد. فیلتر آب اغلب در یخچال های مدل ساید بای ساید ویرپول وجود دارد.

زمانی که فیلتر کثیف شده باشد آب نمیتواند از آن خارج شود و وارد آب سردکن شود. در نتیجه هیچ آبی هم از دیسپنسر خارج نمی شود. اگر می خواهید خودتان فیلتر آب یخچال را تعویض کنید مقاله آموزش تعویض فیلتر یخچال را مطالعه کنید.

سوئیچ درب

زمانی که درب باز باشد به صورت اتوماتیک یخساز و دیسپنسر کار نمی کنند. حالا ممکن است درب بسته باشد اما دیسپنسر کار نکند. این مشکل ناشی از این است که سویئچ درب ایراد دارد و بسته بودن درب را تشخیص نمی دهد. البته در این حالت ممکن است یخچال ارور یا خطا دهد. مقاله کاربردی ارور یخچال ویرپول می تواند به شما کمک نماید.

موتور یا کمپرسرو یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال اصلی ترین قطعه یخچال می باشد. گاز از موتور یا کمپرسور وارد کندانسور و یخچال می شود. اگر موتور یا کمپرسور ایراد داشته باشد سرما سازی یخچال با مشکل مواجه می شود و در نتیجه آب سردکن هیچ آب سردی تولید نخواهد کرد.

, , , ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست