علت صدای زیاد یخچال جنرال الکتریک

آخرین مطالب

صدای زیاد یخچال جنرال الکتریک یکی از مشکلات و ایرادات مهم این یخچال می باشد. در این مقاله شما یاد می گیرید که چه عواملی سبب بروز صدای آزار دهنده یخچال فریزر یا ساید بای ساید جنرال الکتریک می گردد و چگونه می توانید صدای آزار دهنده آن را برطرف کنید. با ما همراه باشید.

علت صدای زیاد یخچال جنرال الکتریک

عوامل موثر در ایجاد صدای زیاد یخچال GE

یخچال آمریکایی General Electric یکی از بهترین یخچال ها در تمام دنیا می باشد. کارایی عالی و کیفیت بالا دو ویژگی مهم این محصول می باشد. علی رخم همه خصوصیات خوب این دستگاه، می توان گفت یخچال فریزر یا ساید بای ساید جنرال الکتریک دارای ایراداتی نیز می باشد.

صدای بلند و آزار دهنده یکی از مشکلات اصلی یخچال GE می باشد. البته با تعمیر آن مشکل به راحتی برطرف می گردد. پیشنهاد می کنیم اگر یخچال شما این مشکل را دارد حتما از تکنیسین تعمیر یخچال جنرال الکتریک کمک بگیرید تا مشکل برطرف گردد.

موارد زیر باعث بروز صدای آزار دهنده برای یخچال می گردد:

 • فن های یخچال
 • موتور یا کمپرسور یخچال
 • قطعات دیفراست
 • یخساز یخچال

فن های یخچال

یکی از دلایل اصلی صدای زیاد یخچال جنرال الکتریک، خرابی فن های یخچال می باشد. مانند:

 • خرابی فن کمپرسور
 • خرابی فن کندانسور
 • خرابی فن فریزر
 • خرابی فن یخچال

خرابی فن کمپرسور

فن بغل کمپرسور زمانی که خراب شود و بیشتر به جلو و عقب حرکت کند صدا می دهد. همچنین اگر یکی از تیغه های آن خراب باشد صدای ناهنجاری می دهد.

برای بررسی سالم بودن فن کافی است موقعی که یخچال کار می کند به آن نگاه کنید که فن سالم و بدون صدا می باشد یا صدا می دهد. برای سفارش و استعلام قیمت با شرکت ریک سرویس تماس بگیرید.

خرابی فن کندانسور

اغلب در یخچال های ساید بای ساید فن کندانسور وجود دارد. فن کندانسور در پشت یخچال قرار دارد و باعث خنک شدن کندانسور یخچال می گردد. یکی از عوامل ایجاد صدای آزار دهنده یخچال GE خرابی فن کندانسور می باشد.

خرابی فن فریزر

فن فریزرسرما را در قسمت فریزر جابجا می کند. همچنین باعث می شود سرما بتواند از دریچه دمپر (دمپر یخچال چیست؟) به قسمت یخچال وارد گردد. در صورت خرابی فن فریزر ممکن است سرما در قسمت یخچال کم شود و همچنین صدای بسیار آزار دهنده ای از فریزر شنیده شود. کافی است فن فریزر تعویض گردد تا مشکل برطرف شود.

خرابی فن یخچال

به فن یخچال اغلب فن اواپراتور هم می گویند. فن یخچال یا فن اواپراتور سرما را به تمام قسمت های یخچال انتقال می دهد. اگر یکی از قطعات دیفراست خراب شود و اواپراتور یخ بزند فن اواپراتور به یخ ها برخورد می کند و باعث می شود که صدای آزار دهنده ای از یخچال شنیده شود. همچنین اگر یکی از تیغه ها فن شکسته شده باشد با برخورد به بدنه یخچال، صدای آزار دهنده ای شنیده می شود.

موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال یکی از دلایل اصلی صدای زیاد یخچال می باشد. در تمام یخچال ها کمپرسور از علت های اصی بروز صدای آزار دهنده یخچال می باشد.

صداهایی مانند تق تق یا صدای آهن در موتور یا کمپرسور از دلایل بروز مشکل صدای آزار دهنده برای یخچال جنرال الکتریک می باشد.

ممکن است صدا از سست بودن پیچ های پایه های نگه دارنده موتور یا کمپرسور باشد. از محکم بسته شدن پیچ ها اطمینان حاصل کنید.

اگر صدا از درون موتور یا کمپرسور می باشد که لازم است موتور تعویض گردد. پیشنهاد می کنیم مقاله تعمیر موتور یخچال جنرال الکتریک را مطالعه کنید.

قطعات دیفراست

همانطور که در بالا ذکر شده خرابی هر یک از قطعات دیفراست و یخ بستن اواپراتور و در نهایت عدم چرخش منظم فن اواپراتور، باعث بروز صدای خرت خرت می شود.

برای حل مشکل کافی است 24 ساعت یخچال از برق بیرون باشد. سپس یخچال را به برق بزنید اگر همچنان صدا وجود داشت یعنی فن خراب است. اما اگر فن صدا نداد و بعد از یک روز مجددا صدا شروع شد یعنی قطعات دیفراست ایراد دارد که باید حتما تکنیسین یخچال جنرال الکتریک یخچال را بررسی نماید.

یخساز یخچال

در یخچال های ساید بای ساید جنرال الکتریک یخساز وجود دارد. یکی از علت های صدای زیاد یخچال جنرال الکتریک، خرابی یخساز می باشد. یخساز زمانی که ایرادی پیدا می کند صدای بسیار بدی از آن شنیده می شود.

پیشنهاد می کنیم برای حل مشکل از تکنیسین تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک استفاده کنید. همچنین با خاموش کردن یخساز می توانید مشکل را به صورت موقت برطرف کنید.

 

امتیازات
Overall
5
 • مفید بودن
  (5)
 • کارایی
  (5)
 • راضی بودن
  (5)
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)
نوشتهٔ پیشین
قیمت موتور یخچال
نوشتهٔ بعدی
ارور یخچال دوو DAEWOO

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست