چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم

مقالات

چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم ؟

سلام، کاربران عزیز وبسایت ریک سرویس  .

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ترفند های افزایش عمر یخچال آشنا کنیم که بسیار مهم هستند و هر فردی برای کاهش هزینه های زندگی نیزا دارد تا این مسائل را بداند.

در دنیای امروز تقریبا همه افراد در محل کار و یا منزل خود از یخچال فریزر ها استفاده می‌کنند که باید از آنها خوب مراقبت کنند چرا که یخچال ها وظیفه بسیار مهمی را در منزل به عهده دارند یعنی نگهدری از مواد غذایی . پس داخل یخچال همیشه باید سرد باشد. اگر حس کردید که دمای داخل یخچال زیاد است و به طور غیر طبیعی یخچال شما گرم شده بهتر از به قسمت علت گرم شدن داخل یخچال مراجعه کنید.

چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم

اما همانطور که می‌دانید یخچال ها انواع مختلفی دارند و برند های متفاوتی نیز دارند، یکی از پرکاربرد ترین برند ها در ایران SAMSUNG است که برای این کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنها می‌کنیم که به قسمت تعمیر یخچال سامسونگ مراجعه کنید.

به طور کلی تعمیر یخچال نیازمند دانش و تخصص است چرا که اگر به صورت غیر حرفه ای تعمیر شود طول عمر یخچال کاهش می‌یابد. پس در هنگام خرابی یخچال، تعمیر آن را به یک تیم متخصص و حرفه ای بسپارید. ریک سرویس با بیش از 25 سال تجربه به صورت شبانه روزی در خدمت شماست.

چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم

در ادامه ی این مطلب شما را با برخی روش های افزایش طول عمر یخچال آشنا خواهیم کرد که اگر آنها را رعایت کنید، طول عمر مفید یخچال خود را بیشتر می‌کنید و از خراب شدن یخچال جلوگیری می‌کنید.

داخل یخچال را تمیز کنید

چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم

برای شما نیز ممکن است پیش آمده باشد که در هنگام قرار دادن ظرف غذا یا شربت در یخچال مقداری از آ« در یخچال ریخته باشد، هرچه سریع تر آن را تمیز کنید تا این لکه در یخچال قدیمی نشود، سعی کنید یخچال خود را در بازه زمانی مشخصی مثلا هر 2 هفته یک بار تمیز کنید، برای این منظور به قسمت رفع بوی بد یخچال مراجعه کنید، ما در این قسمت به صورت کامل نحوه تمیز کردن یخچال را توضیح داده ایم که از چچه وسایلی استفاده کنید و به چه صورت یخچال را تمیز کنید.

اگر فریزر برفک می‌زند آن را پاک کنید

چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم

بسیاری از فریزر ها ممکن است دچار برفک زدگی شود، برای جلوگیری از برفک زدن یخچال به قسمت چکار کنیم فریزر برفک نزند مراجعه کنید. اما اگر فریزر شما برفک زده است، سعی کنید آن ها را هر چند وقت یک بار تمیز کنید، یعنی یخچال را از برق بکشید و منتظر بمانید تا برفک ها آب شود . از ریختن آب روی برفک ها خودداری کنید، برای این کار می‌توانید از سشوار کمک بگیرید.

لوله های پشت یخچال را تمیز کنید

چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم

اگر دقت کنید، پشت یخچال فریزر ها لوله های مارپیچ وجود دارد که ممکن است در طول زمان روی آنها گرد و غبار نشسته باشد و همچنین ممکن است یخ زده باشد، برای این منظور به قسمت علت یخ زدن لوله پشت یخچال مراجعه کنید، ما در این قسمت به صورت کامل نحوه تمیز کردن لوله های پشت یخچال و همچنین دلیل یخ زدن لوله پشت یخچال را به صورت کامل همراه باتصویر توضیح داده ایم.

نکته : همواره در تمیز کردن این لوله ها دقت کنید که له آنهاآسیب وارد نشود.

تنظیم دمای یخچال در دمای مناسب

چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم

یکی از نکات مهمی که بسیاری از افراد به آن توجه نمی‌کنند دمای داخل یخچال است که باید روی درجه ی مناسبی تنظیم شود که ما این موضوع را در قسمت دمای مناسب یخچال به طور کامل بررسی کرده ایم، ما در این مقاله بهترین دما برای یخچال و بهترین دما برای فریزر در فصول مختلف را بررسی کرده ایم همچنین نحوه تنظیم دمای یخچال را برای انواع یخچال فریزر توضیح داده ایم اما برای یخچال های سامسونگ به صورت جداگانه در قسمت چگونه دمای یخچال سامسونگ را تنظیم کنیم؟ توضیح داده ایم.

مقدار مواد غذایی در فریزر را افزایش دهید!

چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم

باید در قسمت فریزر هوای کمتری باشد، این امر باعث افزایش طول عمر فریزر می‌شود. پس بهتر است آن را پر از مواد غذایی یخ زده کنید.

نکته : دقت کنید که دمای فریزر روی دمای مناسب تنظیم شده باشد. علاوه بر قسمت دمای مناسب یخچال به دفترچه راهنمای یخچال خود نیز رجوع کنید زیرا در آن دمای مناسب با مدل یخچال شما درج شده است. اگر یخچال سامسونگ دارید و دفترچه آن را گم کردید نگران نباشید و به قسمت دفترچه راهنمای یخچال فریزر سامسونگ مراجعه نمایید.

درب یخچال را مدت زیاد باز نگه ندارید

چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم

یکی از نکات مهمی که سبب می‌شود سرمای یخچال از بین برود و طول عمر یخچال را به شدت کاهی می‌دهد، باز گذاشتن درب یخچال است. پس همیشه سعی کنید درب یخچال را به مدت طولانی باز نگه ندارید، همچنین ممکن است به دلیل خرابی درب یخچال، باز بماند. پس لاستیک درب یخچال را تست کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. برای این موضوع به قسمت تعویض لاستیک درب یخچال مراجعه کنید، در این مقاله نحوه تست لاستیک درب یخچال و نحوه تعویض آن را شرح داده ایم.

همچنین اگر درب یخچال شما به درستی بسته نمی‌شود، این موضوع دلایل مختلفی ممکن است داشته باشد که برای رفع آن به قسمت تعمیر بسته نشدن درب یخچال مراجعه کنید.

غذای داغ در یخچال قرار ندهید

چگونه عمر یخچال را بیشتر کنیم

البت این موضوع را اکثر افراد می‌دانند و آن را رعایت می‌کنند. همیشه اگر خواستید غذایی را در یخچال قرار دهید مدتی آن را بیرون از یخچال قرار دهید تا کمی سرد شود و سپس آن را داخل یخچال قرار دهید. زیرا اگر آن را داغ داخل یخچال قرار دهید، در این صورت فشار زیادی به کمپرسور یخچال وارد می‌شود. اگر طرز کار آن را نمی‌دانید به قسمت موتور یا کمپرسور یخچال مراجعه کنید. ما در این قسمت به صورت کامل نحوه کار موتور یخچال را توضیح داده ایم.


اما اگر یخچال شما خراب شد اصلا نگران نباشید و سریعا با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید:

  1. تعمیر یخچال در محل
  2. حضور تعمیرکار در محل شما رد زمان دلخواه شما
  3. هزینه پایین
  4. استفاده از قطعات اورجینال
  5. 25 سال تجربه
  6. تمیر در کمتر از 1 ساعت

19 28 36 44 021
5465 583 0912

قیمت روز انواع ساید بای ساید

, , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست