تعمیر موتور یخچال

مقالات

تعمیر موتور یخچال

سلام خدمت کاربران عزیز وبسایت ریک سرویس 

در این مقاله از سری مقالات آموزشی تعمیر یخچال وبسایت، قصد داریم تا مباحثی را درباره ی تعمیر موتور یخچال برای شما ذکر کنیم. پس با ما همراه باشید…

اگر می‌خواهید تعمیر کمپرسور یخچال خود را به ما بسپارید، همین حالا بدون تلف کردن وقت، هر ساعت از شبانه روز که هستید، با ما تماس بگیرید:

 1. پشتیبانی 24 ساعته
 2. 18 ماه گارانتی تعمیرات
 3. استفاده از قطعات اصل
 4. تعمیر یخچال در محل
 5. دارای بیش از 25 سال تجربه
 6. تعمیر یخچل در کمتر از 1 ساعت
 7. تعمیر تخصصی انواع یخچال فریزر بدون نیاز به جابجایی یخچال

19 28 36 44 021
5465 583 0912

تعمیر موتور یخچال

امروزه یخچال فریزر ها در اکثر خانه ها وجود دارند و وظیفه ی مهمی را انجام می‌دهند، همانطور که می‌دانید داخل یخچال فریزر همیشه باید خنک باشد تا بتواند به خوبی از مواد غذایی نگهداری کند. یخچال ها به این صورت کار می‌کنند که با گرفتن گرمای داخل یخچال و انتقال آن به بیرون، هوای داخل یخچال را خنک می‌کنند.

همانطور که گفتیم سیستم خنک کننده یخچال ، هوای گرم را به بیرون منتقل کرده و هوای داخل را سرد می‌کند، اما نقش کمپرسور یخچال در این پروسه چیست؟


نحوه کار موتور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال وظیفه دارد که گاز مبرد که در اواپراتور جریان دارد را فشرده سازی کند، سپس همین گاز در کندانسور که قبل تر در قسمت آموزش تعویض فن کندانسور نحوه کار کندانسور را توضیح دادیم، تبدیل به مایع می‌شود.

تعمیر موتور یخچال

معمولا 3 لوله روی بدنه موتور یخچال وجود دارد :

 1. لوله کور : برای شارژ گاز یخچال استفاده می‌شود ( شارژ گاز یخچال ارزان )
 2. لوله رفت
 3. لوله برگشت

به صورت معمول، لوله های ترموستات (قبل در مقاله ی تعویض ترموستات یخچال نحوه کار ترموستات و همچنین نحوه تعویض آن را ذکر کردیم) رو و یا زیر اواپراتور قرار دارد. حال زمانی که ترموستات یخچال وصل می‌شود، موتور یخچال کار خود را شروع می‌کند، سپس با خنک شدن گازی که درون لوله مویی قرار دارد، لوله بلو و همچنین فانوسک نیز حجمشان کاهش می‌یابد. سپس اتصال کلید در ترموستات پایین رفته و در نتیجه فاز موتور قطع می‌شود.

اکنون با خاموش شدن کمپرسور یخچال ، سرمای محیط یخچال و همچنین اواپراتور کاهش پیدا می‌کند و گاز درون فانوسک ترموستات یخچال فعال می‌شود، حال به علت گرم بودن محیط، حجم این گاز افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه فانوسک بزرگ می‌شود، سپس کلید ترموستات وصل می‌شود و در نتیجه کمپرسور یخچال مجدد شروع به کار می‌کند.

نکته : مدت کار ترموستات را می‌توان تنظیم نمود. با استفاده از اهرم یا کلید چرخشی مانند کلید صدای ضبط که در ترموستات است می‌توان این کار را انجام داد.


تعمیر کمپرسور یخچال

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، موتور یا کمپرسور یخچال مهم ترین بخش در سیستم سرمایشی یخچال به شمار می‌رود.

بنابراین خرابی یا سوختن موتور یخچال باعث گرم شدن داخل یخچال فریزر خواهد شد.

در بیشتر مواقع زمانی که کمپرسور یخچال خراب شده باشد قابل تعمیر نیست و باید آن را تعویض نماییم.

اما تکنسین ما در ابتدا برای کاهش هزینه های شما، موتور یخچال را عیب یابی می‌کنند و در صورتی که قابل تعمیر باشد آن را تعمیر می‌کنند.

تعمیر کمپرسور یخچال و یا تعمیر موتور یخچال در محل شما بدون نیاز به جابجایی یخچال انجام می‌شود.

همجنین در این مرکز تعمیر موتور یخچال در تهران توسط تکنسین متخصص و با تجربه انجام می‌شود.

تعمیر کمپرسور یخچال در محل امری تخصصی بوده و نیاز به ابزار و تحهیزات تخصصی دارد.

بنابراین اگر شما دانش فنی کافی و یا ابزار تخصصی را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر کمپرسور یخچال اقدام نکنید و تعمیر موتور یخچال در منزل را به تکنسین ما بسپارید.

در ریک سرویس تمام تعمیرات دارای گارانتی می‌باشد، پس با خیال راحت تعمیر موتور یخچال خود را به ما بسپارید.


قیمت روز موتور یخچال

تعمیر موتور یخچال

همانطور که قبلا نیز در مقاله ی هزینه تعویض موتور یخچال نیز ذکر کردیم، این مورد بسته به نوع یخچال و همچنین نیاز شما، ممکن است متفاوت باشد، اما در این قسمت قیمت حدودی موتور یخچال را ذکر می‌کنیم.

با توجه به نوسانات بازار ارز، قیمت کمپرسور یخچال تغییرات زیادی دارد و ما جدول قیمت کمپرسور یخچال را در بخش قیمت موتور یخچال برای شما عزیزان قرار داده ایم.

البته مرکز ریک سرویس به صورت جداگانه فروش موتور یخچال ندارد و تنها در صورتی که تکنسین ما موتور یخچال را تعویض کنند، فروش کمپرسور یخچال در این مرکز صورت می‌گیرد.

در بخش تعویض موتور یخچال شما می‌توانید ویدیو مراحل تعویض کمپرسور یخچال یکی از مشتریان عزیز مرکز ریک سرویس توسط تکنسین ما را مشاهده نمایید.


تعمیر کمپرسور یخچال

تعمیر موتور یخچال امر بسیار حساس و مهمی است که حتما باید توسط افراد متخصص در این امر انجام شود. مرکز ریک سرویس با بهره گیری از افراد با تجربه و متخصص در خدمت شماست تا بتواند به بهترین شکل موتور یخچال شما را تعمیر نماید.

تعمیر موتور یخچال

متخصصین ما با تکیه بر دانش و تجربه خود همواره در تلاش اند، به جای تعویض قطعات یخچال آنها را تعمیر کنند که اسن امر مزیت هایی دارد از جمله :

 1. این امر سبب کاهش هزینه های شما می‌شود، زیرا به طبع، هزینه خرید قطعه جدید از تعمیر آن قطعه بسیار بیشتر خواهد بود.
 2. باعث می‌شود که عمر مفید یخچال بیشتر شود چرا که اگر قطعه نامربوط به مشکل یخچال شما، تعویض شود، علاوه بر اینکه عمر یخچال شما کاهش می‌یابد، هزینه های شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

پس با توجه به موارد بالا، بهتر است تعمیر کمپرسور یخچال خود را به دست افراد متخصص و با تجربه بسپارید.

مرکز رسک سرویس به صورت 24 ساعته در خدمت شماست، پس هر زمانی که متوجه خرابی موتور یخچال شدید، فورا با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید :

19 28 36 44 021
5465 583 0912


برخی مشکلات متداول کمپرسور یخچال

از آنجا که طرز کار کمپرسور یخچال در اکثر یخچال ها به یک شکل است، ما در قسمت مقالات وبسایت ریک سرویس، برخی از مشکلات متداول موتور یخچال را ذکر کرده ایم که در ادامه ی این مطلب نیز برخی از آنها را آورده ایم تا شما عزیزان راحت تر به آنها دسترسی داشته باشید :

تعمیر موتور یخچال

یکسره کار کردن موتور یخچال

همانسور که می‌دانید، موتور یخچال نباسد به صورت یکسره کار کند، اما برخی اوقات ممکن است برای برخی از افراد این مشکل به وجود آید که موتور یخچال به صورت یکسره کار می‌کند و این امر سبب داغ شدن موتور یخچال می‌شود، ما در وبسایت ریک سرویس برای هر یک از این موارد قسمتی را مد نظر قرار ادیم که برای هر یک می‌توانید به قسمت مربوزه مراجعه نمایید :

 1. یکسره کار کردن یخچال
 2. داغ شدن کمپرسور یخچال

روشن نشدن یخچال

تعمیر موتور یخچال

برای برخی افراد نیز این مسئله ممکن است رخ دهد که یخچال پش از مدتی استفاده، خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود، پس ما در قسمت مقالات آموزشی وبسایت ریک سرویس بخشی ا به این موضوع اختصاص دادیم که برای آن می‌توانید به قسمت علت روشن نشدن یخچال مراجعه کنید، ما در این قسمت به صورت کامل دلاسل خاموش شدن یخچال و همچنین روش های تعمیر آن را شرح داده ایم.

سرما نداشتن یخچال

همانطور که بالاتر نیز گفتیم، موتور یخچال نقش مهمی در سرد کردن فضای داخل یخچال دارد، پس اگر ایرادی در موتور یخچال به وجود آید، یخچال دیگر سرما نخواهد داشت، البته دلایل دیگری نیز می‌تواند سبب سرما نداشتن یخچال فریزر شود ، که ما در قسمت علت گرم شدن داخل یخچال به تک تک این موارد پرداخته ایم و روش تعمیر آن را نیز ذکر کرده ایم.

تعمیر موتور یخچال

منجمد نکردن فریزر

بسیاری از افراد با این مشکل مواجه می‌شود که فریزر آنها دیگر مواد غذایی را فریز نمی‌کند پس ما تصمیم گرفتیم مقاله ای را برای شما عزیزان در وبسایت ریک سرویس قرار دهیم که برای این موضوع می‌توانید به قسمت چرا فریزر منجمد نمیکند مراجعه کنید، ما در این قسمت به صورت کامل و تخصصی ، این موضوع را مورد بحث قرار دادیم.

البته که مشکلات یخچال فریزر در اینجا به پایان نمی‌رشد و مشکلات دیگری نیز می‌تواند برای یخچال به وجود آید، برای عیب یابی و تعمیر یخچال می‌توانید با ما تماس بگیرید:

19 28 36 44 021
5465 583 0912


تماس با ریک سرویس

چنانچه نیاز به تعمیر یخچال داشتید، می‌توانید همه روزه حتی روز های تعطیل، از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما تماس بگیرید.

تا در سریع ترین زمان ممکن، تکنسین تعمیرکار را به محل شما اعزام کنیم.

همچنین لازم به ذکر است که تمام تعمیرات ریک سرویس دارای 1 سال گارانتی می‌باشد.

آدرس : 
تهران، دریاچه چیتگر، بلوار کوهک، مجتمع تجاری طوبی، طبقه 2، راهرو G، واحد 414

تلفن ها :

قیمت روز انواع ساید بای ساید

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست