تعمیر داغ شدن بیش از حد موتور یخچال

مقالات

تعمیر داغ شدن بیش از حد موتور یخچال

تعمیر داغ شدن بیش از حد موتور یخچال

در این مقاله از آموزش های تعمیر یخچال سایت ریک سرویس میخواهیم در باره ی دلیل داغی زیاد از حد موتور یخچال های سامسونگ صحبت کنیم، شاید شما نیز از داغی بیش از حد موتور یخچال خود نگران شده باشید ولی باید بدانید که گرم شدن کمپرسور یخچال یک امر طبیعی است و نیاز به نگرانی ندارد، اما وقتی این گرما بیش از حد زیاد شود ممکن است بخشی از یخچال ایراد داشته باشد با ما در این مقاله از ریک سرویس همراه باشید تا علت گرم شدن بیش از حد موتور یخچال های سامسونگ را بررسی کنیم.

در صورتی که موتور یخچال شما بیش از حد داغ میشود با شماره های 02144362819 و 09122683301 تماس بگیرید تا مشکل یخچال شما را برطرف کنیم.

اگر متوجه شدید که موتور یخچال شما بیش از حد معمول داغ شده است، باید به سرعت اقدام به رفع مشکلی که باعث بروز این مشکل شده است نمایید، تا دستگاه با مشکلات بیشتر و جدی تری مواجه نشود و همچنین نیازی نداشته باشید تا هزینه های زیادی برای خرید یخچال جدید یا کمپرسور صرف کنید

مطلب مرتبط : تعمیر یکسره کار کردن یخچال

تعمیر داغ شدن بیش از حد موتور یخچال

علت کارکردن بیش از حد کمپرسور چیست؟

یکی از دلایل گرم شدن زیاد کمپرسور ممکن است به علت کار کردن بیش از حد این قطعه باشد، زمانی که فشار بیش از حد به کمپرسور وارد شود و به صورت طولانی کار کند، از حالت معمول گرم تر خواهد شد، کارکردن بیش از حد کمپرسول یخچال میتواند به دلیل کم بودن گاز یخچال و یا درجه ترموستات پایین باشد. اگر این مشکلات برای طولانی مدت در دستگاه وجود داشته باشند، باعث سوختن کمپرسور و کم شدن عمر مفید دستگاه خواهند شد، به همین دلیل باید این مشکل را جدی بگیرید.

مطلب مرتبط : تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

وجود گرد و غبار روی کندانسور

کندانسور قطعه ای است که شامل مجموعه لوله هایی می باشد که در پشت یخچال قرار دارند و وظیفه ی آن انتقال گرما به خارج از یخچال می باشد، حال در صورتی که ذرات گرد و غبار محیط روی کندانسور را پوشانده باشد و گرما نتواند از یخچال خارج شود، این گرما در قطعاتی مثل کمپرسور یخچال جمع شده و باعث داغ شدن بیش از حد موتور یخچال می شود و همچنین باعث آسیب رسیدن به این بخش خواهد شد. پس برای جلوگیری از این اتفاق لوله های کندانسور را از گرد و غبار پاک کنید.

مطلب مرتبط : علت صدای زیاد یخچال ویرپول

علت عدم کار کرد صحیح فن خنک کننده یخچال

موتور همه یخچال ها دارای فن خنک کننده ای می باشد که با حذف کردن گرمای تولید شده در حین کار کردن این قطعه که وظیفه تولید گاز به سرما را برعهده دارد از داغ شدن کمپرسور جلوگیری میکند، اگر فن خنک کننده یخچال خراب شده باشد و نتواند کمپرسور را خنک کند این مشکل به وجود خواهد آمد و در طولانی مدت باعث کار نکردن و اورلود کمپرسور خواهد شد.

با توجه به اینکه کمپرسور یخچال مهمترین بخش آن محسوب میشود، ضروری است که تعمیر به موقع آن را جدی بگیرید و درصورت مشاهده هر گونه مشکلی به تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ بپردازید تا از بروز خسارت های بیشتر جلوگیری کنید.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست