علت فریزر خنک یخچال گرم ویرپول

مقالات

فریزر خنک یخچال گرم ویرپول، این مشکل متداول و رایج در یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول می باشد. علت اینکه فریزر خنک است و سرما دارد اما یخچال گرم است چیست؟ با ما همراه باشید.

علت فریزر خنک یخچال گرم ویرپول

علت سرما داشتن فریزر و گرم بودن یخچال ویرپول چیست؟

ممکن است برای شما اتفاق افتاده باشد که فریزر  سرمای خوبی دارد و به درستی یخ می بندد اما قسمت یخچال هوای گرمی دارد و باعث می شود مواد غذایی فاسد گردد. همچنین ممکن است که یخچال یکسره کار کند اما باز یخچال گرم باشد. اگر این مشکل برای شما اتفاق افتاده است مقاله یکسره کار کردن یخچال را مطالعه بفرماید.

زمانی که برای یخچال Whirlpool چنین مشکلی پیش می آید پیشنهاد می کنیم حتما از تکنیسین تعمیر یخچال ویرپول کمک بگیرید و مشکل را برطرف کنید. در غیر این صورت در عرض 48 ساعت اکثر میوه ها و موارد غذایی فاسد خواهند شد.

دلایل گرم بودن یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول

  • هیتر یا المنت
  • فن اواپراتور
  • دریچه دمپر
  • سنسور
  • برد الکترونیکی دیفراست
  • تایمر دیفراست
  • گاز یخچال
  • موتور یا کمپرسور یخچال
  • برد الکترونیکی

خرابی هیتر یا المنت

خرابی هیتر یا المنت یخچال ویرپول باعث می شود که کویل یا لوله های اواپراتور یخ ببندد. لازم است در 24 ساعت حداقل 3 بار یا 2 بار یخچال بر روی حالت دیفراست باشد تا یخ های موجود بر روی سطح اواپراتور آب شوند.

در صورتی که هیتر یا المنت سوخته باشد یخ ها بر روی اواپراتور زیاد می شوند و باعث می شود یخچال گرم شود و سرمایی به یخچال نرسد.

فن اواپراتور

فن اواپراتور با چرخش خود و انتقال سرما به داخل یخچال باعث سرما داشتن و خنک شدن یخچال Whirlpool می گردد. اگر فن اواپراتور خراب باشد سرما بر روی اواپراتور بیشتر جمع می شود و باعث یخ زدن اواپراتور می گردد. برای حل مشکل باید فن اواپراتور تعویض گردد.

دریچه دمپر

دمپر یخچال یک قطعه مکانیکی می باشد که بین فریزر و یخچال قرار دارد و سرمای یخچال با دستور برد الکترونیکی از این قسمت وارد یخچال می گردد و باعث خنک شدن یخچال می شود.

در صورتی که دریچه دمپر یخچال مشکلی داشته باشد و به درستی باز و بسته نشود ممکن است یا یخچال گرم باشد یا یخچال بیش از اندازه باشد و که نتجیه آن یخ زدن مواد غذایی در یخچال می باشد.

سنسور یخچال

سنسور یا ترمیستور دمای داخل یخچال را تشخیص می دهد و به برد الکترونیکی گزارش می دهد. اگر سنسور معیوب باشد هیچ پیامی به برد الکترونیکی ارسال نمی گردد و باعث می شود یخچال گرم باشد. در این شرایط باید حتما سنسور تعویض گردد.

برد الکترونیکی دیفراست

اگر برد الکترونیکی دیفراست ایراد داشته باشد تاثیر مستقیمی بر روی کاراریی سایر قطعات می گذارد. در مقاله علت دیفراست نکردن یخچال ویرپول آموزش تعویض برد الکترونیکی یخچال Whirlpool نشان داده شده است. می توانید خودتان برد الکترونیکی یخچال را تعویض نماید.

تایمر دیفراست

تایمر دیفراست قطعه ای است که زمان شروع فرآیند دیفراست یا یخ زدایی را شروع و پایان می دهد. خراب بودن تایمر دیفراست باعث می شود چرخه دیفراست به درستی انجام نگیرید و اواپراتور یخ بزند و در نتیجه سرمایی وارد یخچال نگردد.

گاز یخچال

کمبود گاز یخچال پر احتمال ترین حالت برای فریزر خنک یخچال گرم ویرپول می باشد. زمانی که گاز یخچال کم باشد فریزر سرما دارد اما یخچال سرما ندارد. برای مطمئن شدن از این موضوع باید گاز یخچال با دستگاه تست و بررسی گردد. پس از پیدا شدن علت، باید کار شارژ گاز یخچال شروع شود و کمپرسور پر از گاز گردد.

موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال یکی دیگر از علت های گرم بودن یخچال ویرپول می باشد. اگر کمپرسور نتواند کارایی مناسب داشته باشد و طول عمر بالایی داشته باشد ممکن است از کمپرس افتاده باشد. در این صورت راهی جز تعویض کمپرسور وجود ندارد.

برد الکترونیکی

آخرین قطعه ای که علت بروز چنین مشکلی می شود خرابی برد الکترونیکی اصلی می باشد. برد الکترونیکی اگر مشکل داشته باشد سالم بودن تمام قطعات ذکر شده هیچ فایده ای ندارد. برد الکترونیکی مانند مادر می باشد. زمانی که مشکل از برد باشد باید حتما از خدمات تعمیر برد یخچال ویرپول شرکت ریک سرویس استفاده کنید.

ما در سراسر ایران امکان قبول سفارشات تعمیرات برد الکترونیکی یخچال ویرپول را داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت ریک سرویس تماس بگیرید.

, , ,

نظرات کاربران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

مطالب مرتبط

فهرست