سرما نداشتن یخچال سامسونگ

مقالات

سرما نداشتن یخچال سامسونگ (SAMSUNG) همواره یکی از مشکلات اصلی یخچال فریزر و ساید بای ساید های سامسونگ می باشد. خنک نبودن یا سرما نداشتن یخچال سامسونگ اگر سریع برطرف نشود باعث فاسد شدن مواد غذایی می گردد. در این مقاله شما را با علت های خنک نبودن یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ آشنا می کنیم.

سرما نداشتن یخچال سامسونگ

سرما نداشتن یخچال

یخچال ها دلایل زیادی برای سرما نداشتن دارند. هر مشکلی که در کارایی یخچال وجود داشته باشد می تواند سبب خنک نبودن قسمت یخچال یا حتی قسمت فریزر گردد.

یخچال های شرکت SAMSUNG نیز دارای این خاصیت هستند. زمانی که یخچال سامسونگ به هر دلیلی سرمای کافی ندارد پیشنهاد می کنیم برای حل مشکل خود تنها با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

اگر در تهران یا کرج هستید می توانید با شرکت بزرگ ریک سرویس تماس بگیرید و سفارش تعمیر یخچال سامسونگ خود را ثبت کنید. در کمتر از یک ساعت تکنیسین های باتجربه ما برای حل مشکل به محل شما مراجعه می کنند و مشکل یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما را برطرف می کنند.

تعمیر تخصصی یخچال فریزر

دلایل سرما نداشتن یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ

 • خرابی موتور یخچال
 • خرابی فن های یخچال
 • قطعات دیفراست
 • سنسور دما
 • کمبود گاز
 • خرابی نوار دور درب
 • خرابی دریچه دمپر
 • برد الکترونیکی دستگاه

وجود مشکل در هر یک از موارد بالا میتواند باعث افت سرما یا سرما نداتنش یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ گردد.

خرابی موتور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال همواره یکی از مهم ترین قطعات اصلی یخچال می باشد. خرابی موتور یا کمپرسور یخچال به هر دلیلی می تواند تاثیر مستقیم در خنک نبودن یخچال یا فریزر داشته باشد.

بعضی از موتورهای یخچال سامسونگ قابل تعمیر می باشند. پیشنهاد می کنیم مقاله تعمیر موتور یخچال سامسونگ را مطالعه کنید. پیشنهاد ریک سرویس این است که اگر موتور یخچال شما طول عمر بالای 5 سال دارد و دچار خرابی شده است آن را تعویض کنید. زیرا تعمیر موتور هیچ تضمینی ندارد.

زمانی که موتور یا کمپرسور ایراد داشته باشد گاز یا مبرد سرماساز نمی تواند تبدیل به سرما شود. ممکن است موتور به صورت یکسره کار کند اما هیچ سرمایی نداشته باشد.

در چنین حالتی تعویض موتور بهترین اقدام می باشد. بعد از تعویض موتور باید موتور شارژ گاز نیز گردد.

خرابی فن های یخچال

یخچال ها بستگی به مدل ها و برندهای مختلف، تعداد فن های متغیری دارند. برای مثال یخچال های معمولی تنها یک یا دو فن دارند.

یخچال های ساید بای ساید دارای 4 تا فن می باشند. البته مجددا عرض می کنم که بستگی به مدل و برند یخچال دارد. خرابی هر یک از فن ها می تواند علت سرما نداشتن یخچال سامسونگ باشد.

فن های یخچال سامسونگ

 • فن موتور یا کمپرسور
 • فن کندانسور
 • فن یخچال یا اواپراتور
 • فن فریزر

از مهم ترین فن های نام برده فن قسمت یخچال یا فن اواپراتور می باشد. زمانی که فن اواپراتور خراب باشد سرما نمی تواند وارد قسمت یخچال گردد.

اگر فن کندانسور خراب باشد گاز نمی تواند موقع رسیدن به یخچال سرد شود و باعث می شود یخچال سرمای لازمه را نداشته باشد و حتی باعث یکسره کار کردن یخچال گردد.

قطعات دیفراست یخچال

قطعات دیفراست شامل موارد زیر می باشد:

 • اواپراتور
 • المنت یا هیتر
 • ترموفیوز
 • ترمودیسک
 • سنسور
 • فن اواپراتور
 • تایمر دیفراست

دوستان عزیز خرابی هر یک از قطعات فوق تاثیر مستقیم در سرما سازی و خنک شدن یخچال دارد.

برای اینکه متوجه شوید مشکل از قطعات دیفراست است یا خیر لازم است کاور داخل یخچال باز شود و تک تک قطعات با مولتی متر بررسی شوند. قطعه ای که ایراد داشته باشد باید تعویض شود. تعمیر قطعات دیفراست کار درستی نیست و اغلب انجام نمی گیرد.

آیا یخچال ساید بای ساید سامسونگ شما سرما ندارد؟

پیشنهاد ما این است که حتما مقاله جذاب و مفید تعمیر ساید بای ساید سامسونگ را مطالعه کنید. در این مقاله روش چگئنگی تعمیر و اغلب مشکلات ساید بای ساید سامسونگ ذکر شده است.

اگر متوجه شدید بدنه یخچال خیلی یخ بسته است و صدا از داخل بدنه یخچال شنیده می شود احتمالا زیاد خرابی قطعات دیفراست می باشد. فن اواپراتور با برخورد با یخ های آب نشده باعث بروز صدا می شود.

اگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید سامسونگ شما دارای صدای زیاد و آزار دهنده می باشد پیشنهاد می کنیم حتما مقاله صدای زیاد یخچال سامسونگ را مطالعه کنید تا با علت صدای یخچال و روش حل آن آشنا شوید.

سنسور دما یخچال

سنسور دما یخچال دمای داخل یخچال را تشخیص می دهد و به برد الکترونیکی ارسال می کند. زمانی که سنسور دما خراب باشد هیچ دمایی به برد الکترونیکی ارسال نمی شود. نتیجه دو چیز است:

 1. یخچال یکسره کار می کند.
 2. یخچال خیلی کم کار می کند.

برای حل مشکل تنها کافی است سنسور یخچال تعویض گردد تا مشکل برطرف شود.

کمبود گاز یخچال

زمانی که به هر دلیلی گاز یخچال کم شده باشد در سرما سازی یخچال تاثیر 100% دارد. کمبود گاز ممکن است بخاطر نشتی از لوله های کندانسور یا هر جای دیگری باشد.

برای حل مشکل لازم است اول نشتی گاز گرفته شود و سپس موتور مجددا شارژ گاز شود. نتیجه کار بعد از حداقل 12 ساعت و حداکثر 24 ساعت ظاهر خواهد شد.

بعد از مدت زمان گفته شده سرمای یخچال برطرف می شود و می توانید از یخچال خود استفاده نماید.

خرابی نوار دور درب یا لاستیک دور درب یخچال

یکی از ساده ترین علت خنک نبودن یخچال سامسونگ، خرابی لاستیک دور درب یخچال می باشد. زمانی که لاستیک یا نوار دور درب یخچال ایراد داشته باشد سرما کم کم از یخچال خارج می شود.

خرابی لاستیک دور درب باعث می شود که موتور یا کمپرسور یخچال بیشتر کار کند و تایم یا مدت زمان استراحت کمتری داشته باشد.

برای تست سالم بودن لاستیک دور درب یخچال مقاله زیر را مطالعه نماید.

تست سالم بودن لاستیک دور درب یخچال

خرابی دریچه دمپر

دریچه دمپر یخچال درواقع مکانی است که توسط قطعه ای به نام دمپر پوشیده شده است. دمپر هوای داخل فریزر را به داخل یخچال انتقال می دهد. اگر دریچه دمپر ایراد داشته باشد و خراب شده باشد هیچ هوای سردی به داخل یخچال نمی آید و در نتیجه فریزر خنک و یخچال گرم خواهد بود.

برد الکترونیکی دستگاه

برد یخچال سامسونگ

آخرین دلیل برای سرما نداشتن یخچال سامسونگ وجود مشکل در برد الکترونیکی اصلی یخچال می باشد.

مقاله عیب یابی یخچال سامسونگ در این زمینه می تواند به شما کمک نماید. زمانی که برد الکترونیکی ایراد داشته باشد تاثیر مستقیم بر روی سایر قطعات یخچال می گذارد.

حتی اگر تمام قطعات یخچال را تعویض کنید تا مشکل برد الکترونیکی برطرف نگردد هیچ تاثیری بر روی یخچال نخواهد داشت.

خرابی برد الکترونیکی اصلی ممکن است همراه با هشدار یا ارور باشد. مقاله ارور یخچال سامسونگ برای برطرف کردن مشکلات یا ارورهای یخچال سامسونگ بسیار مفید است. حتما مطالعه کنید.

شرکت ریک سرویس قابلیت این را دارد که در سراسر ایران برد های الکترونیکی یخچال سامسونگ را تعمیر نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره  44362819 تماس بگیرید. همچنین می توانید از مقاله جذاب و فوق العاده کاربردی تعمیر برد یخچال سامسونگ استفاده نماید.

, , ,

نظرات کاربران

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست